Nawigacja

 • MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ...

  Marzenia się spełniają…
  …ale nie spełniają się same. Potrzebni są zaangażowani ludzie, którzy uwierzą, że wielkie plany można zrealizować.
      Dzięki urzędującemu burmistrzowi Panu Antoniemu Szlagorowi i Radnym trwa długo oczekiwana rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żywcu-Moszczanicy, dzięki której szkoła pozyska brakujące sale lekcyjne, natomiast przedszkole nową siedzibę. Lepsza będzie funkcjonalność i dostępność placówki przez m.in. wyposażenie w windę osobową. Powstanie nowoczesna kuchnia i piękna stołówka z miejscem na prowadzenie warsztatów kulinarnych. 
      Z niecierpliwością oczekujemy zakończenia inwestycji i jeszcze raz WSZYSTKIM zaangażowanym w to dzieło DZIĘKUJEMY!
  Społeczność ZSP nr 1 im. Janusza Korczaka w Żywcu.

   

 • WESOŁEGO ALLELUJA

  Niech radosne Alleluja będzie dla Państwa ostoją zwycięskiej miłości
  i niezłomnej wiary. Niech pogoda ducha towarzyszy w trudzie każdego dnia, 
  a radość serca w czasie zasłużonego odpoczynku.

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy życzenia:

  Dyrektor wraz z nauczycielami, pracownikami, dziećmi i rodzicami
  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 
  w Żywcu

 • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY-DZIEŃ BEZ PLECAKA

 • WIELKANOCNE WARSZTATY KULINARNE

 • SPOTKANIE Z SIATKARZAMI BBTS BIELSKO-BIAŁA

 • REKRUTACJA

  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 im. Janusza Korczaka w Żywcu informuje o rekrutacji do Przedszkola nr 12 oraz klasy I Szkoły Podstawowej nr 6. 

   

  Pliki do pobrania w zakładce

 • INFORMACJA

  Wspieraj bezpłatnie szkołę przy okazji zakupów online

 • Targi Pracy i Edukacji w Żywcu

 • SZKOLNE WALENTYNKI

  Wybór najsympatyczniejszej koleżanki, najsympatyczniejszego kolegi
  oraz najsympatyczniejszego Nauczyciela.

 • ZABAWA KARNAWAŁOWA

 • WIGILIA SZKOLNA

  Boże Narodzenie 2023

  Świąt wypełnionych radością i miłością,

  niosących spokój i odpoczynek.

  Szczęśliwego Nowego 2024 Roku

  spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia
  życzą

  Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1  
  im. Janusza Korczaka w Żywcu

 • MIKOŁAJ W SZKOLE

 • ANDRZEJKI

 • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY. ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

 • 11.11- SZKOŁA DO HYMNU!

 • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

  W roku szkolnym 2023/2024 w naszej placówce realizowany jest „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

        Otrzymane środki finansowe w ramach Priorytetu 3 zostały przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, audiobooków, ebooków, wyposażenia do biblioteki szkolnej, sprzętu komputerowego, oprogramowania oraz realizację działań promujących czytelnictwo m.in. udział w Narodowym Czytaniu, wyjeździe na targi książki do Krakowa, do Książnicy w Cieszynie, udział w warsztatach i konkursach z nagrodami.

  Przedszkole nr 12 otrzymało dofinansowanie w kwocie: 2 500,00 zł, wkład własny 625,00 zł

  Razem koszt realizacji zadania wynosi: 3 125,00 zł

  Szkoła Podstawowa nr 6 otrzymała dofinansowanie w kwocie: 4 000,00 zł, wkład własny 1 000,00 zł. Razem koszt realizacji zadania wynosi: 5 000,00 zł

 • PROGRAM PROFILAKTYCZNY

  Szanowni Rodzice, w trosce o zdrowie psychiczne naszych uczniów przystąpiliśmy do programu profilaktycznego „GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW”, realizowanego przez fundację Martyny Wojciechowskiej- UNAWEZA.

  Program jest odpowiedzią na rosnący kryzys psychiczny wśród młodych osób i zapotrzebowanie uczniów, rodziców oraz nauczycieli na otwartą rozmowę o zdrowiu psychicznym. Jest to cykl lekcji, które będą odbywały się raz w miesiącu, od października do końca roku szkolnego 2023/2024. Program obejmie pierwszą pomoc psychologiczną, higienę cyfrową, oraz bezpieczeństwo w sieci. 

  Koordynatorem programu oraz prowadzącym zajęcia jest psycholog szkolny- Joanna Jasek. 

 • "CZYSTE GÓRY 2023"

  30 września uczniowie klasy 7-ej wzięli udział w XXV Zlocie Turystyczno- Ekologicznym „Czyste Góry 2023”. Celem Zlotu było oczyszczenie szlaków turystycznych z zalegających śmieci, a także wpisanie się w szerszą akcję „Sprzątanie Świata 2023”. Organizatorem Zlotu był Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu, a współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 2 w Cięcinie Górnej. Nasza drużyna wybrała sobie za cel uprzątnięcie trasy nr 4. Wiodła ona z Żabnicy Skałki czarnym szlakiem na Słowiankę, a dalej czerwonym na Abramów. Stamtąd zeszliśmy drogą do Cięciny Górnej. Pogoda nas nie rozpieszczała z uwagi na deszcz, który na ostatnim kilometrze mocno nas przemoczył. Za to humory na szlaku i na mecie mieliśmy znakomite. A przy okazji, albo przede wszystkim znieśliśmy parę worków śmieci oraz „zanieczyszczacze” o większych gabarytach. Dzięki akcji „Czyste Góry” na szlakach zrobiło się choć trochę czyściej

 • NARODOWE CZYTANIE 2023

      W dniu 15 września 2023 roku odbyło się Narodowe Czytanie (XII edycja ogólnopolska, II żywiecka), w czasie którego czytano fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

        Przedsięwzięcie zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna w Bielsku-Białej, fila w Żywcu oraz Kino „Janosik”. My również wzięliśmy w nim udział, co zważywszy na fakt, że uczestniczyliśmy w Narodowym Czytaniu rok wcześniej, staje się powoli naszą szkolną tradycją. Zaproszeni goście z ramienia władz samorządowych oraz żywieckich organizacji w podniosłej atmosferze przybliżali nam treść wybranych fragmentów dzieła naszej wielkiej pisarki. Bardzo pięknie zaprezentowała się również nasza szkoła. Pani dyrektor Małgorzata Kubera wraz z uczennicą klasy VII Dorotą Furtak przeczytały historię Jana i Cecylii Bohatyrowiczów. Także pozostali uczniowie klasy VII mieli okazję posłuchać tego i innych fragmentów książki „Nad Niemnem”. Już z zniecierpliwieniem czekamy na kolejne Narodowe Czytanie za rok …

 • BEZPIECZNI W DRODZE DO SZKOŁY

  Spotkanie Uczniów klasy I z Panią Policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu - "Bezpieczni w drodze do szkoły".

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 Szkoła Podstawowa Nr 6 Przedszkole Nr 12 im. J. Korczaka w Żywcu
  ul. Moszczanicka 26, 34-300 Żywiec
 • 33 865 21 97

Galeria zdjęć