Nawigacja

 • INFORMACJA

  Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

 • INFORMACJA

  Nauka zdalna klas I-III w 5 województwach

  Od poniedziałku, 26 kwietnia uczniowie klas I-III, ale też z pozostałych klas z województw: śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i opolskiego, będą uczyć się zdalnie.

 • INFORMACJA

  Uprzejmie informujemy, że od poniedziałku 19 kwietnia 2021 roku wszystkie dzieci wracają do przedszkoli i żłobków.

  Serdecznie zapraszamy do  naszego Przedszkola nr 12.

 • INFORMACJA

  Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii niezbędne jest przedłużenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.

 • ŻYCZENIA

  WESOŁEGO ALLELUJA!

 • INFORMACJA

  Rozporządzenie dotyczące organizacji pracy placówki w trakcie nauki zdalnej obowiązujące od 29.03.2021 do 11.04.2021.

 • COVID - OBOSTRZENIA

  Od 27 marca 2021 r. zmiany w zasadach bezpieczeństwa!

 • GRATULACJE!

  Gratulujemy uczniowi kl.VIII Kacprowi Mrózkowi zdobycia tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu z języka angielskiego.

 • INFORMACJA

  Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego "POMNIK JANUSZA KORCZAKA"

 • INFORMACJA

  Szanowni Rodzice.

  W związku z wystąpieniem na terenie przedszkola przypadków zakażeń koronawirusem, w ramach nadzoru epidemiologicznego, prosimy rodziców o monitorowanie stanu zdrowia dzieci i mierzenie temperatury ciała dwa razy dziennie tj. rano i wieczorem oraz o przyprowadzanie do przedszkola dzieci zdrowych bez objawów sugerujących infekcję dróg oddechowych. W przypadku pojawienia się objawów chorobowych takich jak:  gorączka, duszność, ból głowy, utrata węchu, smaku   należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym. W celu ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się zarażenia COVID-19 bardzo prosimy rodziców o informowanie przedszkola o ewentualnych zachorowaniach wśród dzieci i nałożonej izolacji domowej lub kwarantannie.

  W porozumieniu z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu  ustalono, że dzieci/personel  nie mający bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną  zostaną objęci nadzorem epidemiologicznym.

  Nadzór epidemiologiczny  stosuje się w takiej sytuacji, gdy nie było bezpośredniego kontaktu z zakażonym lub chorym na COVID 19,  ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby. Polega on na tzw. samoobserwacji zdrowia przez okres 10 dni od przypuszczalnego ostatniego  dnia kontaktu.

  Zaleca się także aby dzieci objęte nadzorem epidemiologicznym unikały niepotrzebnych kontaktów społecznych w szczególności z osobami starszymi i o obniżonej odporności.

  Bardzo prosimy rodziców o przestrzeganie procedur obowiązujących w przedszkolu, dotyczących zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19.

 • INFORMACJA

  Nowe zmiany obowiązujące

  od 22 marca do 11 kwietnia

  Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

 • REKRUTACJA

  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 im. Janusza Korczaka w Żywcu informuje o rekrutacji do Przedszkola nr 12 oraz klasy I Szkoły Podstawowej nr 6. 

  Pliki do pobrania

  w zakładce DLA RODZICÓW

   

   

   

 • INFORMACJA

  Nauka w klasach I-III szkół podstawowych

  Od 18 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie.

 • PROPOZYCJE NA FERIE

  Ministerstwo Edukacji i Nauki poleca:

  Ferie z TVP

  Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! 

  Więcej informacji: www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin

  Akcja „Ferie bez nudy”

  Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. 

  Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.

  Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz na profilach w mediach społecznościowych będziemy sukcesywnie zamieszczać kolejne propozycje na ferie.

  Zachęcamy do korzystania z nich!

 • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

   

 • ZDALNA SZKOŁA +

  W związku z podpisaniem przez Miasto Żywiec umowy o powierzenie grantu, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”. Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 Szkoła Podstawowa nr 6 w Żywcu otrzymała 3 laptopy wraz z oprogramowaniem antywirusowym, które zostały wypożyczone uczniom z rodzin wielodzietnych na czas trwania zdalnego nauczania. Wprowadzenie stanu epidemii wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć lekcyjnych. Uczniowie nie zasiadają dziś do szkolnych ławek tylko przed komputerami. Cieszymy się, że mogliśmy skorzystać z programu Zdalna Szkoła+, ponieważ otrzymane laptopy ułatwią uczniom naukę na odległość. Zakup laptopów wraz z oprogramowaniem antywirusowym został sfinansowany w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła+ – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 • 110 ROCZNICA ISTNIENIA SZKOŁY

  Rocznica istnienia naszej placówki
  i nadania imienia oraz sztandaru

       19 listopada mija 110 rocznica istnienia naszej szkoły i 10 rocznica nadania naszej placówce imienia. Niestety, nie jest nam dane świętować zgodnie z tradycją: zaprosić gości - przyjaciół naszej szkoły, spotkać się wspólnie na pięknej hali, obejrzeć przedstawienie, posłuchać wspomnień ….
       Pamiętajmy, że nasza szkoła ma swoją bogatą historię. Istnieje ponad wiek. Dokładnie 10 lat temu otrzymała imię Janusza Korczaka i został jej nadany sztandar.

 • NAUKA ZDALNA

  Od poniedziałku, 9 listopada 2020r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

 • INFORMACJA

  Zgodnie z decyzją MEN
  od 26 października 2020 r. klasy IV-VIII
  będą uczyły się w formie zdalnej.

  Nauka dla uczniów klas I-III
  szkół podstawowych pozostaje bez zmian.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 Szkoła Podstawowa Nr 6 Przedszkole Nr 12 im. J. Korczaka w Żywcu
  ul. Moszczanicka 26, 34-300 Żywiec
 • 33 865 21 97

Galeria zdjęć