uroczystości

Nasze przedszkolaki jak co roku uczestniczą
w atrakcjach organizowanych przez Panie we współpracy
z rodzicami:

Wrzesień

27.09 - Spotkanie z Policjantem - pogadanka o zasadach bezpieczeństwa, nauka prawidłowego zachowania się podczas drogi do przedszkola. Specjalnym gościem, w tym dniu był pies policyjny, który cieszył się największym zainteresowaniem;

Październik

01.10 - Wyjazd wszystkich dzieci przedszkolnym do żywieckiego parku - zwiedzanie mini zoo,       podziwianie zmian zachodzących
w przyrodzie w związku ze zmianą pory roku, zbieranie      darów jesieni do kącika przyrody w przedszkolu, zabawy ruchowe
na placu zabaw;

13.10 - Udział w teatrzyku kukiełkowym " O rybaku i złotej rybce" - spotkanie z żywym słowem,   zapoznanie z kukiełkami, rozmowy z aktorami oraz pamiątkowe zdjęcia;

Listopad

21.11 - Spotkanie z ratownikiem medycznym - zaznajomienie dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy, zorganizowanie kącika lekarskiego dla misiów, w którym to dzieci udzielały pomocy rannym misiom;

Grudzień

03.12 - Spotkanie z Ks. Biskupem - występ artystyczny naszych przedszkolaków;

06.12 - Spotkanie z Mikołajem - występ artystyczny dla Mikołaja (prezentacja układów tanecznych, wierszy, śpiew piosenek) połączone z rozdaniem przez Mikołaja podarków dla dzieci;

19.12 - Wigilia Przedszkolna - świąteczne spotkanie przy wigilijnym stole wraz z zaproszonymi      gośćmi, wspólne składanie życzeń i śpiew kolęd;

Styczeń

16.01 - Dzień Babci i Dziadka - występ artystyczny dla zaproszonych gości, słodki poczęstunek i wręczenie Dziadkom upominków wraz z życzeniami;

Przez całe 10 miesięcy bierzemy udział w różnych spotkaniach, zabawach i licznych atrakcjach:

Wrzesień

• 01.09 - rozpoczęcie roku przedszkolnego: powitanie przedszkola, spotkanie z paniami
    oraz rówieśnikami oraz poznanie nowych kolegów
    i koleżanek, którzy pierwszy raz przyszli
    do przedszkola.

• 25.09 - uczestnictwo w przedstawieniu teatralnym pt.:"Jaś i Małgosia".

• 28.09 - spotkanie z panem Policjantem,
    który przybliżył wszystkim dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a także przestrzegł nas jak należy robić aby unikać zagrożeń.

Listopad

• 28.11- zorganizowany został Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły
    oraz przedstawiły imiona swoich ulubionych pluszaków. Następnie w towarzystwie swoich przytulanek braliśmy udział zabawach tanecznych, sportowych oraz słodkim poczęstunku.

Grudzień

• 05.12 - braliśmy udział w wycieczce autobusowej do żywieckiego MCK-u na operetkę:
    "Dziadek do orzechów".

• 06.12 - Odwiedził nas niesamowity i długo oczekiwany gość: Św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów, to właśnie dla Niego dzieci przygotowały występy artystyczne:
    (wiersze, piosenki, tańce) w zamian za to otrzymały piękne prezenty oraz mnóstwo kolorowych zabawek do sal przedszkolnych.

• 20.12 - Wigilijka Przedszkolna podczas, której wszystkie grupy dziecięce ze swoimi wychowawcami, oraz z Panią Dyrektor zasiadają do stołu. nie może w ten dzień zabraknąć białego opłatka, cudownych życzeń, a także śpiewu tradycyjnych kolęd.

Styczeń

• 18.01 - Grupa dzieci 3 - 4 -letnich obchodziła Dzień Babci i Dziadka. Występowały z wierszem, tańcem i piosenkami. Po występie rozdały swoim ukochanym dziadkom symboliczne prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek.

• 26.01 - W ZSAiO odbyła się zabawa karnawałowa dzieci. Przy rytmach skocznej muzyki reprezentowały swoje piękne kostiumy, za które otrzymały nagrody.

• 27.01 - Grupy dzieci 5-6 - letnich podtrzymywały tradycję kolędowania w naszym parafialnym kościele. Przebrani za Górali i Żywczanki śpiewali kolędy i składali życzenia wszystkim parafianom, a szczególnie swoim ukochanym dziadkom.

Luty

• 01.02 - w naszym przedszkolu odbył się Dzień Marchewki. Obok zabaw sportowych w sali gimnastycznej nie zabrakło picia pysznego soku z marchwi.

• 14.02- Corocznie obchodzone w tym dniu są Walentynki. Wybierani zostają Król i Królowa. Para królewska wyłoniona zostaje z konkursu na największa ilość walentynkowych laurek. w tym roku szczęśliwcami zostali: Magdalena Libiona i Kornel Mrowiec. Gratulujemy :)