Projekt Unijny

Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkoły podstawowej

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1

im. Janusza Korczaka w Żywcu

w roku szkolnym 2012/2013 realizowane są:

• zajęcia dla uczniów z wadami postawy (gimnastyka korekcyjna),
  • zajęcia rozwijające zainteresowania dla uczniów szczególnie uzdolnionych, ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych,

w ramach projektu

„Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkoły podstawowej”

Zajęcia współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Priorytet IX: Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.

Działanie 9.1: Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty.

Poddziałanie 9.1.2: Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Europejskiego Funduszu Społecznego

Szkoły Podstawowe, dla których organem prowadzącym jest Gmina Żywiec:

Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. ks. Prał. St. Słonki 14

Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2

Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Pod Łyską 3614

Szkoła Podstawowa Nr 5, ul. Powstańców Śląskich 4

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1, ul. Moszczanicka 26

Zespół Szkolno- Przedszkolny Nr 2, ul. Niezapominajki 14

Szkoła Podstawowa Nr 9, ul. Podlesie 63

realizują w roku szkolnym 2012/2013

• zajęcia  dla  uczniów ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji,
  • zajęcia dla uczniów z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych,
  • zajęcia logopedyczne dla uczniów z zaburzeniami  rozwoju mowy,
  • zajęcia dla uczniów z wadami postawy – gimnastyka korekcyjna,
  • zajęcia rozwijające zainteresowania dla uczniów szczególnie uzdolnionych artystycznie;

w ramach projektu

Zakup materiałów dydaktycznych oraz sprzętu do zajęć współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Europejskiego Funduszu Społecznego

W sali gimnastycznej realizowane są:

zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci

z wadami postawy

oraz przechowywane są pomoce dydaktyczne i  sprzęt