Nawigacja

O szkole

Z życia szkoły



ROK SZKOLNY 2023/2024



NARODOWE CZYTANIE

     W dniu 15 września 2023 roku odbyło się Narodowe Czytanie (XII edycja ogólnopolska, II żywiecka), w czasie którego czytano fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Przedsięwzięcie zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna w Bielsku-Białej, fila w Żywcu oraz Kino „Janosik”. My również wzięliśmy w nim udział, co zważywszy na fakt, że uczestniczyliśmy w Narodowym Czytaniu rok wcześniej, staje się powoli naszą szkolną tradycją. Zaproszeni goście z ramienia władz samorządowych oraz żywieckich organizacji w podniosłej atmosferze przybliżali nam treść wybranych fragmentów dzieła naszej wielkiej pisarki. Bardzo pięknie zaprezentowała się również nasza szkoła. Pani dyrektor Małgorzata Kubera wraz z uczennicą klasy VII Dorotą Furtak przeczytały historię Jana i Cecylii Bohatyrowiczów. Także pozostali uczniowie klasy VII mieli okazję posłuchać tego i innych fragmentów książki „Nad Niemnem”. Już z zniecierpliwieniem czekamy na kolejne Narodowe Czytanie za rok …

 



ROK SZKOLNY 2021/2022



WARSZTATY LABORATORYJNE Z OKAZJI DNIA ZIEMI

        Z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych w Zespole Szkół Technicznych i Leśnych w Żywcu. Młodzi chemicy wykonali szereg ciekawych doświadczeń z zakresu chemii organicznej. Zdobyta wiedza i praktyka na pewno zostanie z nimi na dlugo.

 



Akcja "Czytamy na głos utwory patronów roku 2021"

       Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji "Czytamy na głos utwory patronów roku 2021", której organizatorem była Młodzieżowa Rada Miasta.

      W ramach projektu Samorząd Uczniowki przygotował tematyczną gazetkę, a  uczniowie klas IV-VIII wylosowali imię i nazwisko jednego z patronów. W domu przygotowali wybrany przez siebie fragment, cytat lub wiersz, a potem odczytali go w klasie na lekcjach języka polskiego. Po prezentacji tekstów odbyła się pełna przemyśleń i wrażen dyskusja.

       Pomimo, że niektórzy patroni nie byli znani młodszym klasom, uczniowie z zainteresowaniem i skupieniem uczestniczyli w lekcjach.

 



Wyjazd klasy 7 i 8 na Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.

15 października 2021 r. klasy siódma i ósma naszej szkoły wybrały się do Krakowa na Międzynarodowe Targi Książki. Zbiórka odbyła się na parkingu w Moszczanicy o godzinie 06:50 rano. Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami zajęli wygodne miejsca w autokarze. Została sprawdzona obecność, po czym o godzinie 7:00 rano podekscytowani wyruszyliśmy do Krakowa.

Podróż przebiegła w radosnej atmosferze. Tym bardziej, że już dawno razem nie podróżowaliśmy. Zanim dotarliśmy na targi książki, zwiedziliśmy Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na targi dotarliśmy około godziny 13.00. Tam otrzymaliśmy mapki targów, podzieliliśmy się na grupy i wyruszyliśmy w poszukiwaniu wrażeń i ciekawych książek. Było co oglądać! Zobaczyliśmy wiele ciekawych książek i można było spotkać się z ich autorami, porozmawiać z nimi,  a nawet zrobić sobie wspólną fotkę. Ogromne wrażenie wywarło na nas spotkanie znanego youtubera o pseudonimie Medusa. Oczywiście w  zrobiliśmy sobie przerwę na jedzonko. Było smacznie! Z pełnymi brzuszkami udaliśmy się na dalszą wędrówkę pomiędzy stoiskami. Każdy z nas kupił sobie coś ciekawego. Było tak świetnie, że żal było opuszczać to miejsce. O godz. 15:30 zebraliśmy się do wyjścia.

        Wracaliśmy bardzo zadowoleni, pełni wrażeń, wzięło nas nawet na śpiewanie. Oglądaliśmy też zakupione książki oraz pamiątki. Do Moszczanicy wróciliśmy około godz. 19.00, zadowoleni z tego, że mogliśmy wspólnie spędzić miło czas.

                  Czekamy na kolejne wycieczki…

 

                                                                           Paulina Piecuch, klasa VIII



 

 

 



ROK SZKOLNY 2020/2021



 

 

 

 



NARODOWE CZYTANIE
 Balladyna

wrzesieŃ 2020 rok

 

 

 

„Balladyna” to dramat napisany przez naszego wielkiego poetę romantycznego Juliusza Słowackiego w 1834 roku w Genewie. W utworze, w sposób właściwy twórcom pierwszej połowy XIX wieku, przedstawione są tragiczne losy dwóch sióstr- dobrej Aliny i złej Balladyny. Balladyna zabija Alinę, aby zostać żoną księcia Kirkora. Kirkor ginie w walce… Balladynę dosięga piorun…

 

 

W bieżącym roku odbywa się 9 już Narodowe Czytanie. Akcja polega na tym, że chętne do wzięcia w niej udziału osoby, instytucje czytają fragment wybranego dzieła, którym w tym roku jest „Balladyna”. Zatem ruszamy… środa, 30 września 2020 roku  Będzie się działo J

 

 



ROK SZKOLNY 2019/2020



Wyjazd szóstoklasistów do Krakowa

Wzorem lat ubiegłych uczniowie klasy szóstej wraz z uczniami szkoły podstawowej w Gilowicach i Rychwałdku pojechali na Targi Książki do Krakowa. Mieli okazję zapoznać się z nowościami książkowymi, zakupić ulubione książki, zdobyć autograf znanego pisarza, dziennikarza lub podróżnika, a nawet zrobić sobie zdjęcie.

Uczniowie zwiedzili także Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, gdzie uczestniczyli w warsztatach z kaligrafii i podziwiali galerię sztuki japońskiej.

 



SZKOŁA PAMIĘTA

      W dniu 25 października 2019 roku uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią panią Dorotą Jurasz w ramach akcji "Szkoła pamięta" odwiedzili Miejsce Pamięci - Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze.



 

ROCZNICA OTWARCIA HALI

Jeszcze do niedawna nasi uczniowie ćwiczyli i trenowali w małej sali gimnastycznej, w której obecnie znajduje się jadalnia. Za sprawą naszych Darczyńców - Państwa Choczyńskich - 5 lat temu powstała przy naszej szkole okazała Hala Sportowa imienia Jana Koniora na miarę XXI wieku.

Właśnie 14 października obchodzilismy 5. rocznicę powstania obiektu. Na uroczystość przybyli nasi Darczyńcy, Burmistrz - Pan Marek Czul, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żywcu - Pan Karol Stasica, Prezes ZNP - Pani Małgorzata Pawlik, żona patrona hali – Pani Danuta Konior, a także emerytowani dyrektorzy i pracownicy szkoły.

Pani Dyrektor Małgorzata Kubera krótko przedstawiła historię powstania obiektu, a młodzież zaprezentowała wspaniałe występy artystyczne, wykazując się nieprzeciętnymi zdolnościami sportowymi. Dostarczyła gościom wielu wrażeń, a Państwu Choczyńskim – wzruszeń.

 



ROK SZKOLNY 2018/2019



 

RESUSCYTACJA

         W dniu 28 listopada 2018 roku na Sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Żywcu odbyły się ćwiczenia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami ćwiczyli w jaki sposób ratować ludzkie życie. Po krótkim wprowadzeniu Pani Doroty Jurasz i Pani Karoliny Lipińskiej uczniowie obejrzeli filmik instruktarzowy jak postępować podczas wypadku i w jaki sposób udzielać pomocy osobie poszkodowanej, po czym przystąpili do działania.

 



 

TURNIEJ „BITWA WOJEWÓDZTW”

We wtorek 27 listopada 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Żywcu odbył się Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców pt. „Bitwa województw – Małopolska & Śląsk”. Reprezentacja uczniów naszej szkoły w składzie: Jasek Wiktoria, Jasińska Emilia, Jasińska Oliwia, Pryszcz Martyna, Aleksiejuk Natalia, Piecuch Paulina, Waligóra Dawid, Tomaszek Piotr, Micherda Sebastian, Harasiuk Igor, Gardaś Jakub, Pryszcz Piotr i Kumorek Karol walczyła z uczniami trenującymi w Babiogórskim Centrum Sportu w Zawoi. Po wyczerpującej rywalizacji nasi uczniowie zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców zajęli I miejsce. Gorące podziękowania kierujemy do Pani Katarzyny Sieniawskiej, która zechciała odwiedzić nas ze swoimi podopiecznymi, do BCS w Zawoi, którzy zafundowali puchary i dyplomy oraz do naszej kochanej Pani Dyrektor Małgorzaty Kubery, która umożliwiła nam przeprowadzenie turnieju i ugościła nas poczęstunkiem i napojami. J

 



DZIEŃ PAPIESKI 2018

 

Ojcze nasz Święty, pielgrzymem nazwany

40 lat temu zostałeś wybrany.

Sześć razy dym czarny w niebo się unosił,

Siódmy raz dym biały światu wybory ogłosił.

Lat przeszło czterysta, jak historia głosi,

Stolicę Piotrową zasiadali Włosi.

Kto mógł przewidzieć, że po tylu latach

Na Tronie Piotrowym posadzą Polaka.

Królowa Podhala tego dokonała

W procesji ludźmierskiej, swe berło Mu dała.

Mówił też Słowacki o tym Słowianinie,

Że kiedyś zasiądzie na stolicy w Rzymie.

 

      W roku 2018 Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Ojciec Święty Jan Paweł II jest niezwykłą postacią w dziejach naszego narodu i najnowszej historii świata. W tym roku obchodziliśmy go ze szczególnym sentymentem, ponieważ minęło 40 lat od Jego wyboru na stolicę Piotrową. Z tej okazji uroczystą akademię przygotowała klasa 8 wraz z p. wychowawczynią Tatianą Witosławską – Pernal, p. Anną Paneth, p. Agnieszka Trzeciak. Scenariusz przygotowała i opracowała p. Karolina Barcik. Montaż poetycko – prozatorsko – muzyczny przedstawiony został całej społeczności szkolnej. Było nam szczególnie miło ponieważ swoją obecnością zaszczycił nas ks. Proboszcz. Edward Loranc. Dla księdza i wielu nauczycieli, którzy pamiętają Ojca Świętego Jana Pawła II była też pewnego rodzaju podróż w przeszłość, w czasie której przypomnieli sobie własne przeżycia związane z tą postacią. Świętując ten ważny dzień musimy jednak pamiętać o tym, by przede wszystkim Świętego Jana Pawła II naśladować.

 



"CZYSTE GÓRY"

         W dniu 13.10.2018r. uczniowie z klasy 5 pod okiem opiekunów Karoliny Barcik, Sylwii Waligóry i Doroty Jurasz wzięli udział XX Zlocie Turystyczno - Ekologicznym "Czyste Góry ". Wyruszli spod Szkoły Podstawowej nr 6 o godzinie 9.30 i około 11.30 dotarli do amfiteatru w Żywcu z workami pełnymi śmieci. Na miejscu czekały na nich liczne atrakcje m.in smaczny poczestunek, paintball
i pokaz pierwszej pomocy. Paulina Piecuch i Julia Sternal wzięły udział w konkursie krajoznawczym, w którym zdobyły: II miejsce Julia i wyróżnienie Paulina. Wszyscy uczestnicy natomiast otrzymali upominki w postaci dyplomu i nagród niespodzianek. Wielkim sukcesem jest też to, że nasza placówka zajęła II miejsce w kategorii najaktywniejszego Kółka Krajobrazowo - Turystycznego w roku szkolnym 2017/2018.

 



NOC W SZKOLE

       Klasa VII wraz z wychowawcą Panią Dorotą Jurasz oraz opiekunem Panią Karoliną Lipińską spędziła noc w szkole z 09 na 10 października 2018 roku. Podczas wieczoru odbyły się gry i zabawy integracyjne, mecz piłki siatkowej oraz wspólne oglądanie wybranych filmów. Upamiętniając obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości młodzież podczas pogadanek poruszała tematy patriotyczne oraz podsumowała spotkanie wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych. Serdeczne podziękowania dla wspaniałych rodziców, którzy zadbali o wyśmienity bufet dopinając wszystko na ostatni guzik:)

 



ROK SZKOLNY 2017/2018



Aleksandra Kupczak 

Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy

W dniach 18-19 kwietnia 2018 roku odbyła się wycieczka klas V-VII wraz z wychowawcami, Panią Agnieszką Trzeciak i Panią Dyrektor do Warszawy.

         Zbiórka wyznaczona była na godzinę piątą pięćdziesiąt, jednak wszyscy znajdowali się na parkingu przy kościele dużo wcześniej. Równo o godzinie szóstej rano autokar wyjechał w trasę. Szybko rozluźniliśmy się i miło spędziliśmy podróż. Zaraz po dotarciu do serca naszego kraju spotkaliśmy się z przewodnikiem, który pokazał nam skrawek stolicy. Pierwszego dnia widzieliśmy wiele różnych miejsc, którym nie omieszkaliśmy zrobić zdjęć.

         Najpierw ujrzeliśmy Plac Piłsudskiego. To tu niedawno stanął Pomnik ku Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Następnie przeszliśmy do Zamku Królewskiego ciągnącego za sobą długą historię, którą mieliśmy przyjemność poznać. Przechodząc uliczkami naszej stolicy doszliśmy do Starówki; najstarszej dzielnicy miasta. Zachwycająca była jej historia oraz blizny, jakimi naznaczyły ją burzliwe lata naszego kraju. Następny na liście był Stadion Narodowy, który zachwycił męską jak i żeńską część zwiedzających. Z uwagą słuchaliśmy przewodnika, który dostarczał nam coraz to nowszych informacji. Mogliśmy tu także zobaczyć szatnię piłkarzy oraz miejsce, w którym odbywały się konferencje prasowe, a nawet jedną przeprowadzić! Mimo zmęczenia, na dobre zakończenie dnia, udaliśmy się na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki. Widzieliśmy sporą część Warszawy, z tej perspektywy jednak wrażenie było inne. Wyczerpani dojechaliśmy do hotelu ,,Wald”, gdzie szybko się aklimatyzowaliśmy. Jeszcze długo nie spaliśmy, mimo wielu dzisiejszych wrażeń. Rano, po zjedzonym śniadaniu,  wymeldowaliśmy się i ruszyliśmy na dalsze zwiedzanie.

Rozpoczęliśmy od Centrum Naukowego ,,Kopernik”, które zdecydowanie nam się podobało. Było tam wiele ciekawych ,,eksponatów”, których mogliśmy używać do odkrywania wielu zjawisk naukowych. Następnie odbyliśmy spacer po ogrodach na dachu biblioteki uniwersyteckiej. Stąd przyglądaliśmy się tętniącej życiem stolicy w zupełnej ciszy. Ogrody pełne trawy i kwiatów przyjemne kontrastowały z energiczną Warszawą. Drogę do autokaru przeszliśmy parkiem, mogliśmy zobaczyć Łazienki Królewskie.

Ze smutkiem pożegnaliśmy się ze stolicą i odjechaliśmy po drodze zatrzymując się na ciepły posiłek w restauracji ,,Janosik”. W Żywcu byliśmy wcześnie, bo w okolicach godziny dziewiątej wieczorem. To tutaj pożegnaliśmy się i wróciliśmy do domów.

Wycieczka po Warszawie była dla nas miłą odskocznią. Nie dość, że dowiedzieliśmy się wielu rzeczy, to spędziliśmy ze sobą miło czas. Na pewno nie jest to ostatnia taka wycieczka.

 



DZIEŃ PAPIESKI

Historia to dzieje życia państwa, narodu… Tworzą ją jednak nie jakieś anonimowe pokolenia, ale wybitne jednostki. Ludzie, którzy swoją wyjątkowością wpływają na jej bieg. Taką wyjątkową i nie tuzinkową postacią był niewątpliwie Św. Jan Paweł II. Kolejną rocznicę jego śmierci, która przypada 2. kwietnia uczciliśmy w szkole okolicznościową akademią w wykonaniu uczniów kl. 3, którzy wraz z wychowawczynią p. Jolantą Sanetrą i p. Anną Paneth, przypomnieli życiorys tego wielkiego Polaka. Nie zabrakło również wierszy papieża i jego ulubionej barki.

Wielu dorosłych pamięta Ojca Świętego z osobistych doświadczeń. Aby jednak pamięć o nim była żywa i inspirująca dla następnego pokolenia, potrzebne są takie wspomnienia…

 



SZKOLNA WIGILIA

           W ostatnim dniu nauki przed świętami wszyscy uczniowie, pracownicy, przedstawiciele Rady Rodziców wraz z Panią Dyrektor zebrali się na hali sportowej, aby złożyć sobie bożonarodzeniowe życzenia, podzielić się opłatkiem i wspólnie pokolędować. Nie zabrakło także prezentów pod choinką.



WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE

Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada 2017

Mały, duży, bury i kolorowy, milutki z kokardką, czy w kubraczku. Każdy posiada lub posiadał takiego ulubionego misia do przytulania.

W  ten właśnie piękny dzień wybraliśmy się z Panią Agnieszką Trzeciak i grupą wolontariuszy naszej szkoły do naszego przedszkola. Maluchy były mile zaskoczone. Konrad przebrał się za klauna, a Paweł za żyrafę, a reszta naszej grupy wystąpiła w strojach kolorowych. Małgosia, Laura i Karolina prowadziły konkursy. Z balonów tworzyliśmy zwierzątka i miecze. Przeprowadziliśmy konkurs na składanie z figur geometrycznych postaci misia. Oczywiście nie zabrakło także słodkiego konkursu na zjedzenie w jak najszybszym czasie porcji miodu z talerzyka. Nagrodami były misie namalowane przez nas.

Każdy maluszek mógł także przedstawić swojego ukochanego misia i coś o nim opowiedzieć. Towarzyszyła nasza Pani Dyrektor Małgorzata Kubera, która znów przez chwilę stała się dzieckiem uczestnicząc z nami w zabawie wraz z Paniami z przedszkola. Na koniec każda buźka maluszka została przez nas pomalowana. Przedszkolaki zajadały się krakersami z miodem, pychotka. Opuściliśmy  mury przedszkola z uśmiechem na twarzy. Czasem warto wrócić w  te przedszkolne lata.

 

Akcja charytatywna „Festiwal słodkości”

 

            W tym dniu podczas przerw lekcyjnych urządziliśmy kiermasz ciast i ciasteczek upieczonych przez naszych rodziców na cele wolontariatu. Zarobione pieniądze, wzbogaciły konto naszej grupy wolontariuszy. Chodziła nam po głowie myśl ,że za te pieniądze kupimy prezenty dla dzieci z domu dziecka. Tak minął ,nasz pierwszy dzień wolontariatu szkolnego ,pełen emocji i wspólnych przeżyć. Dziękujemy rodzicom, że nas wspierają i naszej Pani Agnieszce, że pokazała nam ile może parę osób zdziałać na rzecz innych dzieci.

 

 
NASZA GRUPA WOLONTARIUSZY W DRODZE DO DOMU DZIECKA W ŻYWCU

Pieniądze na naszym koncie trzeba było  jakoś wykorzystać. Oczywiście za sprzedane ciasto i dzięki kilku sponsorom razem z Panią Agnieszką Trzeciak przygotowaliśmy małe upominki. Każdy wychowanek Domu Dziecka dostał mały upominek. Chłopcy - czapki, szaliki żele pod prysznic, a dziewczyny piękne chusty, dezodoranty i żele pod prysznic. Nawet mały Danielek dostał pampersy i malutkie ubranka dla siebie. Świąteczny był to czas i super jest się z kimś dzielić. Wszyscy  byli zadowoleni i szczęśliwi. Później Laura grała na skrzypcach melodie, a my wszyscy śpiewaliśmy kolędy. Super ciepła  atmosfera. Tak mało trzeba ,aby ujrzeć na twarzach tych dzieci promień radości.

            Rozstaliśmy się z podopiecznymi Domu Dziecka ze łzami w oczach. Myśl, że oni nie mają rodziców i swojego domu trapi nas do dziś....

          Wspólnie cała nasza grupa wolontariuszy, jednogłośnie stwierdziła , że musimy to jeszcze powtórzyć.

WARTO POMAGAĆ

Autorki tekstu: Marcelina Sternal i Milena Kubieniec

 



RESUSCYTACJA

We wtorek 14 listopada br. uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Celem wydarzenia było propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy, nie tylko wśród dzieci, ale wśród wszystkich pokoleń. Uczniowie wraz z nauczycielami wykonywali resuscytacje krążeniowo-oddechową jednocześnie na pięciu fantomach. Wydarzenie to było nie tylko ciekawym przeżyciem, ale również bardzo wartościową lekcją. Pamiętajmy, że „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Uczmy się więc ratować!



OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Jak co roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli siew obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poczet sztandarowy w składzie: Milena Kubieniec, Marcelina Sternal i Konrad Lach wraz z opiekunem – panią Dorotą Jurasz -  uczestniczył w Mszy Świętej, a następnie przeszedł na Rynek, by wziąć udział w uroczystościach patriotycznych.

Pozostali uczniowie także obchodzili Święto Niepodległości.  Dnia 13 listopada wszyscy zebrali się na hali sportowej, by wspólnie z Panią Dyrektor i nauczycielami zaśpiewać pieśni legionowe, żołnierskie i patriotyczne. Dzięki pani Beacie Harężlak mogli skorzystać  z tekstów widniejących na ekranie,  dlatego nikt nie mógł tłumaczyć się nieznajomością tekstu i wszystkie pieśni głośno i pięknie brzmiały. Nasi uczniowie obejrzeli także prezentacje multimedialną odwołująca się do symboli narodowych i ważnych  wydarzeń historycznych. Posłuchali także informacji na temat odzyskania niepodległości przygotowanych przez pana Jarosława Dusika.



WYCIECZKA KLASY 6

            “Podróż to jedna z naszych najcenniejszych wolności. Od małego pociągają nas urocze, odległe miejsca. Pęd, by poszerzyć swe horyzonty, zapuścić się za kolejny zakręt, poznać nowych ludzi i przemierzyć niezbadane lądy, jest siłą potężną i wielce zachęcającą(…) podróż daje nam nieprzeliczone okazje ubogacenia, pogłębienia i ubarwienia naszego życia.”

(Balsam dla duszy podróżnika)

….Pamiętając o tym klasa 6 wyruszyła w dniu 27 października br. w podróż w nieznane i dalekie strony, aż do Japonii… Na szczęście, żeby poczuć klimat tego niezwykłego kraju, tym razem trzeba było dojechać jedynie do Krakowa. Tu w Centrum Kultury Japońskiej Manggha, tuż obok Wawelu, mogliśmy się z nią spotkać. Na miejscu czekały na nas atrakcyjne prelekcje, warsztaty i degustacja japońskiego jedzenia. Pisaliśmy pędzlem i składaliśmy origami.

Po tym spotkaniu pojechaliśmy jeszcze dalej, chociaż cały czas byliśmy w Krakowie. Odwiedziliśmy bowiem miejsce, gdzie jedynie wyobraźnia naznacza horyzonty, byliśmy bowiem na Targach Książki. Tam w trzech wielkich halach zobaczyliśmy niezliczone książki, albumy, publikacje, wydawców. Były też spotkania autorskie, z wybitnymi i znanymi czytelnikom postaciami. Oprócz książek wydawcy prezentowali różne gry, zabawy, filmy…a było tego takie mnóstwo, że nie sposób było wszystko zobaczyć, dotknąć, wypróbować.  

 



100 LAT OBJAWIEŃ W FATIMIE - w naszej szkole

          Sto lat temu w odległej Fatimie trojgu pastuszkom Hiacyncie, Franciszkowi i Hiacyncie ukazała się Piękna Pani z nieba. Jak później się okazało, a Kościół swą powagą i autorytetem to potwierdził, była to Maryja.

Taka niezwykła rocznica zachęca do refleksji i zastanowienia. Klasa 6, w październiku na zakończenie obchodów 100-lecia, przygotowała krótką inscenizację, która pokazała, że przesłanie Matki Bożej cały czas jest aktualne. Dlatego warto wsłuchiwać się w to orędzie, by spełniać Jej prośby. Droga nawrócenia, pokuty i umartwienia ofiarowanego za źle postępujących to droga trojga pastuszków, droga im współczesnych, ale i nasza droga ludzi XXI wieku.

 



71 rocznica śmierci partyzantów z oddziału „Bartka”

    18 września 2017 roku uczniowie z pocztu sztandarowego ZSP nr 1 w Żywcu wraz z opiekunem- nauczycielem historii, wzięli udział w obchodach 71 rocznicy wymordowania oddziału partyzanckiego „Bartka”, działającego na Podbeskidziu. Uroczystość rozpoczęła msza w kościele p.w. Świętego Krzyża. Po mszy jej uczestnicy udali się do MCK, gdzie obejrzeli program artystyczny o treściach odwołujących się do II wojny światowej. Następnie wszyscy zebrani wzięli udział w apelu poległych, który odbył się pod Pomnikiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Ta „żywa” lekcja historii o „żołnierzach wyklętych”, w jakiej przyszło nam brać udział, z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.   

 



ROK SZKOLNY 2016/2017



MAMY POCIĄG DO CZYTANIA…

              24 maja 2017 roku Biblioteka i Świetlica Szkolna zorganizowały akcję pt.: „Mamy pociąg do czytania…” Jej głównym celem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci, poprzez ustanowienie szkolnego rekordu Guinnesa w jednoczesnym czytaniu książek. Każdy z uczestników przyniósł z sobą książkę, którą czytał w towarzystwie innych, siedząc na swoim krzesełku ustawionym w szeregu jeden za drugim przed ekranem, na którym wyświetlany był film z jadącym pociągiem. W sumie do akcji zgłosiło się 38 chętnych, w tym pani dyrektor i pedagog szkolny. Czytanie trwało 5 minut. Po jego zakończeniu uczestnicy podpisali się na pamiątkowym bilecie. Rozstrzygnięto wtedy również dwa konkursy, jeden na najciekawszą zakładkę do książki i drugi na najlepszy wagon z propozycjami lektur na wakacje. W konkursie na zakładkę pierwsze miejsce zajęły ex aequo Julia i Marcelina Sternal, miejsce drugie przypadło w udziale Zuzannie Mieszczak, a na miejscu trzecim uplasowała się Maja Barabasz. Zwyciężczynią w kategorii „wagonu pełnego lektur wakacyjnych” okazała się być klasa VI. Wszystkim uczestnikom zabawy serdecznie GRATULUJEMY.



226 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

           W dniu 12 maja 2017 roku uczniowie klasy IV zaprezentowali krótkie przedstawienie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, przygotowane przez wychowawcę klasy, nauczyciela historii oraz muzyki. Ich występ polegał na stopniowym odsłanianiu liter hasła „Konstytucja 3 Maja”, pod którymi ukryte były informacje związane z obchodzonym świętem, historią Polski końca XVIII wieku. Prezentowane fakty ilustrowane były krótkimi scenkami odgrywanymi przez młodych aktorów zaopatrzonych w ciekawe rekwizyty. Całości występu dopełniły utwory muzyczne oraz prezentacja multimedialna na temat dzieł Jana Matejki. Na koniec uczniowie obejrzeli animację dotyczącą obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja”, która przybliżyła im koncepcję doboru postaci do namalowania przez jego autora.



WYCIECZKA DO KRAKOWA I BOCHNI

              10 maja 2017 roku uczniowie klasy IV, V i VI pojechali  wraz z nauczycielami na wycieczkę do Krakowa i Bochni. Zwiedzili Katedrę na Wawelu, Podziemia Rynku Głównego, Sukiennice, Barbakan i Bramę Floriańską. Następnie udali się do Zabytkowej Kopalni Soli w Bochni. Najbardziej ekscytujący był zjazd windą i przejazd kolejką  i oczywiście mecz piłki nożnej kilkaset metrów pod ziemią. Wycieczka była cudowna. Oby więcej takich!

Uczeń klasy VI - Filip Jarco



UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCIACH Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

              Poczet sztandarowy naszej szkoły: Aleksandra Kupczak, Zofia Paneth i Szymon Pinisz - uczestniczył dnia 3 maja 2017 r. w Mszy Świętej w żywieckiej katedrze oraz w uroczystościach patriotycznych na rynku.



MALOWANIE NA SZKLE

             27 lutego 2017 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z malowania na szkle dla laureatów II miejsca konkursu pt. „Tradycyjna choinka”. W zajęciach wzięła udział grupa 16 uczniów z klasy II ze świetlicy szkolnej, pod opieką pani Magdaleny Suchanek. Tematem warsztatów był „Mój anioł”. Uczniowie poznali technikę malowania na szkle: narysowali a następnie namalowali na szkle anioły.

             Serdeczne podziękowania od pani dyrektor i nauczycieli dla pani Małgorzaty Terteki, za przyjęcie naszego zaproszenia i przeprowadzenie wspaniałych warsztatów plastycznych dla dzieci.



„LEW OSIEMNASTEK POZNAJE POLSKĘ”

             Nasza świetlica bierze udział w projekcie. Projekt „Lew Osiemnastek poznaje Polskę” to program, którego inicjatorem jest świetlica ze Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi w Pszczynie. Adresowany jest do świetlic z całej Polski (bierze w nim udział 47 świetlic). Projekt polega na przesyłaniu sobie drogą pocztową, między świetlicami maskotki Lwa, z dołączonym pamiętnikiem z podróży. Chcemy w ten sposób poznać inne świetlice i ciekawe miejsca w Polsce, poznając innych wychowanków świetlic, ich miejscowości i tradycje.

           W tym tygodniu to my mieliśmy zaszczyt gościć w naszej świetlicy Lewka Osiemnastka. Pokazaliśmy mu nasze miasto i zabytki (Stary Zamek, Nowy Zamek, park zamkowy, itd.) oraz naszą kolorową świetlicę. Uczestniczył z nami w różnych zajęciach, zabawach, które wykonujemy w naszej sali (sportowych, tanecznych, konstrukcyjnych, plastycznych, czytelniczych). Świetnie się z nim bawiliśmy, ale niestety wysłaliśmy go w kolejną podróż do Goleszowa.

Cele projektu:

  • Poznanie ciekawych miejsc w Polsce;
  • Poznanie geografii kraju;
  • Kształtowanie umiejętności dostrzegania piękna swojej miejscowości (wsi lub miasta), zabytków architektury, walorów krajobrazowych;
  • Budzenie zainteresowań rodzinną miejscowością poprzez spacery, wycieczki;
  • Kształtowanie poczucia integracji między świetlicowej;
  • Nawiązanie współpracy z innymi świetlicami z kraju;
  • Upowszechnieni idei wysyłania listów;
  • Uatrakcyjnienie zajęć świetlicowych.


JASEŁKA GRUPY ŚWIETLICOWEJ

            11 stycznia 2017 r. po raz kolejny grupa uczniów ze świetlicy szkolnej w ramach współpracy szkoły i przedszkola pt.: „Stwórz swój dzień szczęśliwym” wystawiła „Jasełka” muzyczno-taneczne. Do obejrzenia przedstawienia zostały zaproszone klasy III i IV wraz z panią A. Paneth oraz zaszczyciła nas swoją obecnością nasza pani dyrektor. Piękna oprawa muzyczna i granie na dzwonkach, a także role z ogromnym przejęciem wykonane przez dzieci spowodowały, że występ okazał się momentami wzruszającym spektaklem. Na zakończenie i podsumowanie naszych jasełek uroku dodała uczennica wykonując piękne kolędy na skrzypcach. Dziękujemy wspaniałym aktorom za stworzenie miłego dnia i dziękujemy wspaniałej publiczności za przybycie i gorące oklaski.



WIELKA KSIĘGA PRZEPISÓW NA BOŻE NARODZENIE

       Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, nie tylko w wymiarze symbolicznym ale także… kulinarnym! To właśnie wtedy ze smakiem kosztujemy przeróżnych potraw, na które czekaliśmy od ostatnich świąt.

           W naszej szkole został zorganizowany konkurs na świąteczny przepis przez bibliotekę szkolną i świetlicę. W okresie przedświątecznym dzieci oraz nauczyciele przynosili swoje własne domowe przepisy, które przygotowują z rodzinami na święta Bożego Narodzenia. Wszystkie przepisy były udostępnione dla całej szkoły, z których mogliśmy czerpać ciekawe pomysły na nasz świąteczny stół. Z przyniesionych przepisów ma powstać „Wielka księga przepisów na Boże Narodzenie”, która zostanie opublikowana i zasili naszą szkolną bibliotekę. Mieliśmy również okazję nagrodzić szczególnymi atrakcjami (wyjściem do kina, pizzerii) troje dzieci w drodze losowania. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim którzy uczestniczyli w konkursie i wszystkim gratulujemy.



 

Dzień Czekolady

          1 grudnia 2016 roku odbył się w naszej szkole DZIEŃ CZEKOLADY. Projekt zorganizowany przez szkolną bibliotekę i świetlicę, przy wsparciu pani Agnieszki Trzeciak, polegał na przeprowadzeniu w tym dniu kilku przedsięwzięć, przybliżających uczniom zagadnienia związane z czekoladą. Akcję zapowiadał i w szczegółach opisywał plakat wywieszony na szkolnej gazetce, któremu towarzyszyły opakowania po najróżniejszych czekoladach przyniesionych przez uczniów i nauczycieli. Na pierwszej przerwie uczniowie wysłuchali fragmentu powieści Roalda Dahla „Charlie i fabryka czekolady”. Podczas drugiej z przerw międzylekcyjnych miał miejsce wykład „profesor słodkiego żywienia” Magdaleny Suchanek na temat historii i rodzajów czekolady, zilustrowany stosowną prezentacją multimedialną. Kolejna przerwa zamieniał świetlicę w salę kinową, w której wyświetlany był film Tima Burtona, będący adaptacją wspomnianej już powieści Roalda Dahla. W czasie kolejnej przerwy uczniowie mieli możliwość degustowania płynnej czekolady wraz z owocami. Wydaje się, że pomysł się spodobał, skoro z każdą przerwą zainteresowanych było coraz więcej.



UROCZYSTOŚĆ NASZEGO PATRONA

            22 listopada 2016 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Janusza Korczaka - jego myśl pedagogiczna wyznacza model pracy wychowawczej w naszej placówce, którego fundamentem jest podmiotowość każdego dziecka oraz pochylenie się nad jego indywidualną historią.

            Dzień Patrona Szkoły to wielka uroczystość w naszej szkole, wspaniałe przedstawienie naszych uczniów z zespołu „Kurtyna” pod kierunkiem naszych nauczycieli. Szkolną uroczystość poprzedził „Tydzień Korczakowski”, podczas którego przypomnieliśmy wszystkim uczniom biografię i dokonania naszego patrona, rozegraliśmy konkursy wiedzy o życiu i twórczości Janusza Korczaka, konkurs literacki oraz konkurs plastyczny „JANUSZ KORCZAK OCZAMI DZIECI”.

           W konkursie plastycznym w kategorii klasy II-III

I miejsce zdobył Dawid Waligóra kl. III

II miejsce zdobyła Aleksandra Kubieniec kl. II

III miejsce zdobyła Izabela Adamska kl. II

W kategorii klasy IV-VI

I miejsce zdobyła Milena Kubieniec kl. V

II miejsce zdobyła Laura Kolanko kl. V

III miejsce zdobyła Marcelina Sternal kl. V

           W konkursie literackim wyróżnienia zdobyli:

Jakub Gardaś kl. IV

Milena Kubieniec kl. V

Aleksandra Kupczak kl. VI

          W konkursie wiedzy o życiu i twórczości Janusza Korczaka

I miejsce zajęła Patrycja Łukaszek kl. VI

II miejsce Milena Kubieniec kl. V i Aleksandra Kupczak kl. VI

III miejsce Patrycja Basta kl. IV

            Serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy jak co roku byli jedną zwartą drużyną i wspólnie przygotowali tą piękną uroczystość w naszej szkole.



Straż Miejska w naszej szkole

            17 listopada 2016 r. naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej w Żywcu. Spotkali się z uczniami klas II – III oraz klas IV – VI i opowiadali na czym polega praca Straży Miejskiej, jakimi sprawami zajmują się na co dzień. Uczniowie mogli zobaczyć wyposażenie funkcjonariuszy.



Program „Śniadanie daje moc”

          Kontynuacją tematyki właściwego odżywiania i roli jaką pełni śniadanie w żywieniu człowieka był udział starszej grupy przedszkolnej, klasy II i III w programie „Śniadanie daje moc”, który w całej Polsce i oczywiście w naszej szkole odbył się dnia 8 listopada 2016 r. 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

          Wszyscy nasi podopieczni pod okiem wychowawców, pani dyrektor, intendentki i kucharki przygotowali i spożywali śniadania. Niezastąpiony był również udział rodziców, którzy wyposażyli dzieci w odpowiednie zdrowe produkty, z których zostały przygotowane kanapki, sałatki, surówki. Mamy również przygotowały warzywne i owocowe czipsy. Dzieci podczas świetnej zabawy poznawały produkty, które warto jeść aby móc się prawidłowo rozwijać i zachować zdrowie.



Warsztaty kulinarne „Co uczeń je?”

         Dnia 4 listopada 2016 r. odbyły się warsztaty kulinarne pt. „Co uczeń je?” prowadzone przez panią Sylwię Krębuszewską. Projekt organizowany przez Koalicję Marek Ziem Górskich i wspierany przez Miasto Żywiec jest współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Uczniowie klasy II naszej szkoły pod opieką pani wychowawczyni oraz pani dyrektor w obecności Burmistrza Miasta Żywca Pana Antoniego Szlagora, który zwrócił uwagę dzieci na właściwe odżywianie, poznali historię, tajniki robienia i wypieku kajzerek cesarskich, rozpoznawali różne ziarna oraz ciasta. Mieli również możliwość dekorowania pierników oraz "nowego latka" z ciasta drożdżowego.

         Dzięki zaangażowaniu Pana Burmistrza warsztaty były bezpłatne. Pani dyrektor w imieniu dzieci podziękowała zarówno Panu Burmistrzowi jak i Pani Sylwii Krębuszewskiej za tą wspaniąłą inicjatywę.



Na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

         Szóstoklasiści w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową w Gilowicach uczestniczyli w wyjeździe na „Międzynarodowe Targi Książki” w Krakowie. Mieli możliwość zapoznania się z ofertą wydawniczą polskich i zagranicznych wydawców, zakupu wielu interesujących książek i gier, nawet z autografem autorów, a także porozmawiania z ulubionymi pisarzami. Ponadto brali udział w licznych konkursach, zabawach, podziwiali wystawy.

         Uczniowie zwiedzili również Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Zgłębiali sztukę origami i pisania japońskich znaków, a także spróbowali sushi i pili pyszną, japońską herbatę.



Lekcje w Bibliotece Samorządowej

          Uczniowie klasy IV, V i Vi wzięli udział w lekcjach zorganizowanych przez pracowników Biblioteki Samorządowej w Żywcu. W ramach wyjazdu odwiedzili miejsca związane z historią naszego miasta i pospacerowali po żywieckim parku oraz miło spędzili czas w pizzerni.



Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca        

           W ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca 18 października 2016 r. w naszej szkole zorganizowany został pokaz udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Uczniowie z każdej klasy mogli przećwiczyć  prowadzenie prawidłowej resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomach.



Występ dzieci ze świetlicy szkolnej

           5 października 2016 r. grupa uczniów ze świetlicy szkolnej odwiedziła dzieci z Przedszkola nr 12 i przedstawiła teatrzyk żywego aktora pt.: „Niech żyje król ziemniak”, w ramach współpracy szkoły i przedszkola pt.: „Stwórz swój dzień szczęśliwym”. Uczniowie z kl. II i kl. III przepięknie wystąpili dla dzieci z przedszkola dając im wiele radości i uśmiechu swoim występem oraz sprawdzając ich wiedzę na temat warzyw. Zaproszone zostały również klasy II i III na występ swoich kolegów. Miejmy nadzieję, iż to nie jest ich ostatni występ przed tak wspaniałą publicznością.



Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

        29 września 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminu przystąpiło 78 uczniów oraz 8 osób dorosłych. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło 34 uczniów z kl. III,kl. .IV kl. V, kl. VI.
       Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie - w każdej chwili - kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
       Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
       Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Koleżankom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu.



ROK SZKOLNY 2015/2016



Cały rok z Pismem Świętym!

  Tradycją naszej szkoły jest uczestnictwo w konkursach biblijnych. XIX MIĘDZYNARODOWY EKUMENICZNY KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ „JONASZ” 2015/2016 był w tym roku z Ewangelii według św. Marka.

W finale naszą szkołę reprezentowała Zofia Paneth. Uzyskała w nim wysoką lokatę i została LAUREATKĄ.

31. maja br. wzięliśmy udział w uroczystym podsumowaniu konkursu w Bielskim Centrum Kultury. Posumowanie zaszczycili swoją obecnością szacowni goście: na czele z Księdzem Biskupem Ordynariuszem naszej diecezji Romanem Pindlem. Były krótkie przemówienia, występy grup teatralnych, prezentacja prac plastycznych, wręczenie statuetek najlepszym oraz dyplomów z nagrodami finalistom i laureatom.

Mamy nadzieję na liczny udział uczniów w następnych edycjach biblijnych konkursów.

WIELKIE GRATULACJE !!!

 



„Alfik Humanistyczny”

Uczniowie naszej szkoły z powodzeniem wzięli udział w konkursie „Alfik humanistyczny”.  Dyplom uznania za bardzo dobry wynik otrzymali:

Aleksandra Furtak z klasy II ( 14 miejsce w województwie)

Amelia Urbańczyk z klasy II (18 miejsce w województwie)

Karol Kumorek z klasy III (5 miejsce w województwie)

Kacper Mrózek z klasy III (18 miejsce w województwie)

Julian Kąkol z klasy III ( 18 miejsce w województwie)

Aleksandra Kupczak z klasy V ( 27 miejsce w województwie)

Dominik Łukańko z klasy V ( 27 miejsce w województwie)

 

 Gratulujemy sukcesu i dziękujemy Pani Dyrektor za ufundowanie nagród!



Szkolny konkurs recytatorski

Dnia 12 lutego odbył się na terenie naszej szkoły szkolny konkurs recytatorski.                                    

Kategoria klas I-III:

I miejsce: Andrzej Szczotka z klasy II, Aleksandra Furtak z klasy II

II miejsce: Aleksandra Kubieniec z klasy I

III miejsce: Mateusz Wolf z klasy II

Kategoria klas IV-VI:

I miejsce: Zofia Paneth z klasy V

II miejsce: Szymon Pinisz z klasy V

III miejsce: Martyna Dyczkowska z klasy VI

         Na powiatowym konkursie recytatorskim w żywieckim MCK reprezentować naszą placówkę będą: Andrzej Szczotka, Aleksandra Furtak, Aleksandra Kubieniec, Zofia Paneth, Szymon Pinisz, Martyna Dyczkowska.

           Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!

 



Udany debiut w X Przeglądzie Kolęd i Pastorałek

Uczniowie naszej szkoły - wokaliści, grający na instrumentach i działający w kółku teatralnym „Kurtyna” -   po raz pierwszy uczestniczyli w X przeglądzie Kolęd i Pastorałek PASTORAŁKA ŻYWIECKA 2016”. Pod kierunkiem Pani Dyrektor Małgorzaty Kubery, Iwony Stanek i Tatiany Witosławskiej - Pernal przygotowali dwa utwory muzyczne zdobywając w kategorii zespołu wokalno-instrumentalnego I miejsce. Pragniemy jednocześnie podziękować bliskim naszych laureatów za współpracę i nieocenioną pomoc w organizacji występu.

WIELKIE GRATULACJE !!!



PODSUMOWANIE KONKURSU WIEDZY O JANIE PAWLE II

          Dnia 28 października spotkaliśmy się na drugiej części konkursu dotyczącego życia Karola Wojtyły. Tym razem poznawaliśmy go jako kapłana, biskupa, kardynała. Jest to najmniej znany okres życia naszego Wielkiego Świętego i stanowiło to sporą trudność w przygotowaniach do konkursu.

          Podobnie jak, w poprzedniej edycji konkursu finał był międzyszkolny (uczestniczyły w nim szkoły z Gilowic, Rychwałdu, Żywca-Moszczanicy) i odbył się w GOK w Gilowicach. Z każdej z uczestniczących szkół wyłoniona 4-osobowa drużyna rywalizowała z pozostałymi w 8 rundach, wykazując się wiedzą, spostrzegawczością, sprawnością fizyczną, umiejętnościami wokalnymi, a także refleksem.

          Jury w składzie: O. Bogdan Kocańda, P. Gabriela Kolonko, P. Kamila Urbaniec wyłoniło zwycięzcę i przyznało kolejne miejsca:

I miejsce: drużynaz Gilowic

II miejsce: drużyna z Rychwałdu

III miejsce: drużyna z Żywca-Moszczanicy – no cóż nie zawsze można wygrywać…

          Wszyscy tzn. drużyny, ich kibice, zaproszeni mili goście na czele z p. wójtem Leszkiem Frasunkiem, Dyrektorami Szkół wspaniale się bawili i podziwiali wiedzę uczestników.

          Organizatorkami konkursu były Dorota Walatek, Anna Paneth we ścisłej współpracy z p. Gabrielą Kolonko – dyrektor GOK w Gilowicach. Sponsorem nagród była gminna komisja ds. przeciwdziałania problemom alkoholowym reprezentowana przez p. Kamilę Urbaniec.

GRATULUJEMY!



FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ

        W październiku dzieci naszej szkoły śpiewały na chwałę Boga. Nasze Miejskie Centrum Kultury organizowało Festiwal Piosenki Religijnej „STREFA CHWAŁY 2015”. Mottem tegorocznej edycji były słowa papieża Jana Pawła II wypowiedziane w Żywcu 22.05.1995r.:

„Modlę się o poszanowanie godności każdego człowieka, o kulturę wzajemnego współżycia”.

Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Żywca Antonii Szlagor i ksiądz infułat Władysław Fidelus.

Uczniowie pod kierunkiem pani Iwony Stanek przygotowali dwie piosenki i wzięli udział w przeglądzie. Wynikiem ich pracy było zajęcie I miejsca w kategorii zespoły wokalne z klas IV – VI. Zespół otrzymał dyplom i statuetkę – Anioła, oraz wystąpił w konkursie laureatów, który odbył się z okazji Dnia Papieskiego w MCK-u.

GRATULUJEMY!



                             „JANUSZ KORCZAK DZIECIOM”


REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
                                                                                                                             
Cele:
- popularyzacja twórczości i osoby Janusza Korczaka,
- poznanie technik plastycznych.
- rozbudzanie talentów, wyobraźni twórczej wśród dzieci i młodzieży,

Organizator: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 im. Janusza Korczaka w Żywcu.

Honorowy patronat sprawuje: Burmistrz Miasta Żywca, Żywiecka Biblioteka Samorządowa  oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Żywcu.

Uczestnicy: wychowankowie przedszkoli, uczniowie klas I – III szkół podstawowych powiatu żywieckiego oraz placówek partnerskich.

Tematem konkursu jest ilustracja do wybranej książki Janusza Korczaka. Inspiracją do powstawania prac mogą być pozycje literackie: „Król Maciuś I”, „Król Maciuś na wyspie bezludnej”, „Kajtuś Czarodziej” lub inne wybrane z dorobku pisarza.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: wychowankowie przedszkoli, uczniowie klas I-III. Technika wykonania pracy dowolna. Format prac konkursowych
nie powinien być mniejszy niż 21 x 29 cm ( A4) i nie większy niż 29 x 42 cm (A3).

Ilość prac oddanych na konkurs: maksymalnie 10 prac z placówki z każdej kategorii wiekowej.

Do każdej pracy powinny być dołączone następujące informacje: imię i nazwisko, wiek lub klasę, adres przedszkola lub szkoły, telefon kontaktowy, imię
i nazwisko nauczyciela - opiekuna.

Bardzo prosimy o nadsyłanie prac do 05.11.2015 r. na adres Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żywcu ul. Moszczanicka 26, 34-300 Żywiec z dopiskiem konkurs „Janusz Korczak dzieciom.” Prace można dostarczać osobiście do siedziby Żywieckiej Biblioteki Samorządowej (oddział dla dzieci) mieszczącej się przy ul. Kościuszki 5. Uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród planowane jest 19 listopada 2015 r. o godz. 1000. O szczegółach związanych z otwarciem wystawy uczestnicy zostaną powiadomieni przez organizatora.

Prace nie będą odsyłane. Można będzie je odbierać do końca kwietnia 2016 r., po tym terminie prace przechodzą na własność organizatora. Szczegółowych informacji udziela organizator oraz będą zamieszczone na stronie szkoły: zsp1zywiec.edupage.org            

 

„POSTAĆ STAREGO DOKTORA”

REGULAMIN KONKURSU MULTIMEDIALNEGO: 

Cele konkursu:

  • motywowanie do twórczej pracy,
  • kształcenie postawy zrozumienia i tolerancji w oparciu o myśl pedagogiczno-wychowawczą Janusza Korczaka,
  • poznanie faktów z życia i pracy wybitnego pedagoga walczącego o prawa dziecka,
  • rozwijanie wiedzy na temat programów komputerowych służących
    do przygotowywania prezentacji multimedialnych,
  • kształcenie umiejętności wyszukiwania informacji z rożnych źródeł (Internet, prasa, książki, programy komputerowe, encyklopedie multimedialne),

Organizator: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 im. Janusza Korczaka w Żywcu.

Honorowy patronat sprawuje: Burmistrz Miasta Żywca, Żywiecka Biblioteka Samorządowa  oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Żywcu.

Uczestnicy: uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych powiatu żywieckiego
oraz placówek partnerskich.

Tematyka: życie i działalność Janusza Korczaka. Forma: wykonanie prezentacji multimedialnej przy pomocy programu Microsoft Office Power Point lub OpenOffice.org Impress maksymalnie składającej się z 15 slajdów.  Nośnik płyta CD/DVD. Do prac należy dołączyć informacje: imię i nazwisko ucznia, klasę i adres szkoły, imię i nazwisko opiekuna.

Do każdej pracy powinny być dołączone następujące informacje: imię i nazwisko, wiek lub klasę, adres szkoły, telefon kontaktowy, imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna.

Kryteria oceny prac konkursowych:

  • oryginalne opracowanie tematu,
  • spójność, poprawność, przejrzystość merytoryczna,
  • podanie materiałów źródłowych wykorzystanych informacji
  • estetyka pracy – ilustracje, animacje, kolorystyka,
  • stopień skomplikowania używanych narzędzi,
  • poprawność stosowanych technik informatycznych,

Bardzo prosimy o nadsyłanie prac do 05.11.2015 r. na adres Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żywcu ul. Moszczanicka 26, 34-300 Żywiec z dopiskiem konkurs „Postać Starego Doktora.” Prace można dostarczać osobiście do siedziby Żywieckiej Biblioteki Samorządowej (oddział dla dzieci) mieszczącej się przy ul. Kościuszki 5. Uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród planowane jest 19 listopada 2015 r. o godz. 1000. O szczegółach związanych z otwarciem wystawy uczestnicy zostaną powiadomieni przez organizatora.

 


 


ROK SZKOLNY 2014/2015



WYNIKI KONKURSÓW Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa OLIMPUS - LAUREAT: Aleksandra Kupczak ( 7 miejsce).

 Ogólnopolski konkurs GALILEO - WYRÓŻNIENIE: Martyna Dyczkowska (13 miejsce).

 Ogólnopolska olimpiada OLIMPUSEK - LAUREAT: Maja Barabasz (10 miejsce) oraz Kacper        Mrózek (12 miejsce).

SERDECZNIE GRATULUJEMY!



WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "GŁÓWKOMAT 2015"

W naszej szkole jak co roku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Główkomat 2015” dla uczniów z klas V i VI. Po finałowej dogrywce

1 miejsce zajął Krzysztof Widzyk z kl. VI,

2 miejsce – Martyna Dyczkowska z kl. VI,

3 miejsce – Agnieszka Gąsiorek z kl. V,

4 miejsce - Jakub Kos z kl. VI.

Organizatorem konkursu była pani mgr Beata Harężlak.



KANGUR MATEMATYCZNY 2015

W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2015” uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia:

  • w kategorii Żaczek: Julian Kąkol, uczeń kl. II,
  • w kategorii Maluch: Małgorzata Bąk, ucznnica kl. III, Aleksandra Kupczak uczennica klasy IV,
  • w kategorii Beniamin: Maria Mikołajczyk, uczennica kl. V.

Gratulujemy!



PODSUMOWANIE KONKURSU WIEDZY O JANIE PAWLE II

             W związku z tym, że rok 2015 został przez sejm RP ogłoszony rokiem Jana Pawła II w naszej szkole postanowiliśmy uczcić to konkursem wiedzy o tym wielkim człowieku i Polaku.

           Finał był międzyszkolny (uczestniczyły w nim szkoły z Gilowic, Rychwałdu, Rychwałdku, Żywca-Moszczanicy) i odbył się 19 maja br. w GOK w Gilowicach. Z każdej z uczestniczących szkół wyłoniona 4-osobowa drużyna rywalizowała z pozostałymi w 8 rundach, wykazując się wiedzą, spostrzegawczością, sprawnością fizyczną, umiejętnościami TI, a także refleksem.

            Jury w składzie: P. Aleksandra Fiedor, O. Bogdan Kocańda, P. Gabriela Kolonko, P. Kamila Urbaniec wyłoniło zwycięzcę i przyznało kolejne miejsca:

I miejsce: drużyna z Żywca-Moszczanicy (czyli nasi! W składzie: M.Dyczkowska, M.Czaniecka, S. Jagosz, Z. Kumorek; w rundzie sportowej; K. Widzyk, Sz. Pyjas)

II miejsce: drużyna z Rychwałdu

III miejsce: drużyna z Gilowic

IV miejsce: drużyna z Rychwałdku.

              Wszyscy tzn. drużyny, ich kibice, zaproszeni mili goście na czele z p. wójtem Leszkiem Frasunkiem wspaniale się bawili i już szykują się na następną edycję konkursu, ponieważ rok JP II trwa, a my dopiero poznaliśmy jego życiorys do święceń kapłańskich… czy tak się stanie czas pokaże…

              Organizatorkami konkursu były Dorota Walatek, Anna Paneth we ścisłej współpracy z p. Gabrielą Kolonko – dyr. GOK w Gilowicach. Sponsorem nagród była również gminna komisja ds. przeciwdziałania problemom alkoholowym.

GRATULUJEMY!

 



KONKURSY BIBLIJNE

         Tradycją naszej szkoły jest uczestnictwo w  konkursach biblijnych. „Śląski” był w tym roku z ewangelii wg Św. Marka, a „Jonasz” z Dziejów Mojżesza. Przygotowania do nich trwają niemal cały rok, ponieważ etapów jest sporo. W Międzynarodowym Ekumenicznym KWB „Jonasz” – Dzieje Mojżesza uczennica kl.4 - Zofia Paneth uzyskała tytuł laureata, a w konkursie piosenki towarzyszącym „Jonaszowi” uczniowie naszej szkoły: zespół uczniów kl.4 i zespół uczniów kl.5 i 6 - uzyskali drugie miejsca. Zespoły muzyczne przygotowywane były przez P. Dyrektor Małgorzatę Kuberę i Panią  Iwonę Stanek.

Nad całością konkursów biblijnych czuwała A. Paneth.



KONKURS ASTRONOMICZNY "OBSERWUJĘ NIEBO"

          Uczniowie naszej szkoły w składzie: Martyna Czaniecka, Amelia Kastelik, Zofia Kumorek, Klaudia Maultz oraz Seweryn Jagosz zajęli III miejsce w konkursie astronomicznym "Obserwuję niebo" zorganizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Żywcu. Uczestnicy pod okiem nauczyciela Pana Pawła Śleziaka własnoręcznie wykonali prosty przyrząd pomocny w obserwacji nieba. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

GRATULUJEMY!

 



WYRÓŻNIENIA W POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

Laureaci szkolnego etapu konkursu recytatorskiego: Andrzej Szczotka, Mateusz Wolf, Paulina Dybczak, Zofia Paneth, Martyna Dyczkowska i Szymon Pinisz reprezentowali naszą placówkę na Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu. Miło nam poinformować, iż wyróżnienie zdobył reprezentant klas młodszych, pierwszoklasista – Andrzej Szczotka oraz przedstawicielka starszej grupy wiekowej - uczennica klasy czwartej – Zofia Paneth.

                                                          Gratulujemy!

 



KONKURS RECYTATORSKI

         Na terenie naszej szkoły odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego.

Kategoria klas I-III:

I miejsce:  Mateusz Wolf kl. I

II miejsce: Paulina Dybczak kl. III

III miejsce: Andrzej Szczotka kl. I      

 

Kategoria klas IV-VI:

I miejsce: Zofia Paneth kl. IV

II miejsce: Martyna Dyczkowska kl.V

III miejsce: Szymon Pinisz kl. IV

Wyróżnienie: Weronika Widzyk kl.V

                                                                      Gratulujemy!

     Laureatom życzymy sukcesów na kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu dnia 11 marca 2015 roku.

 



 

„ALFIK HUMANISTYCZNY”

         Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu „Alfik humanistyczny”. Najwyższy wynik uzyskała czwartoklasistka- Aleksandra Kupczak, która zdobyła 10 miejsce w województwie. Kacper Mrózek z klasy drugiej zajął 11 miejsce. Trzecioklasista - Przemysław Temel zdobył 29 miejsce, a Bartłomiej Wiewióra, również z klasy trzeciej, 39 miejsce w województwie.     

                                                        Serdecznie gratulujemy!

 

http://static.frazpc.pl/board/2011/02/129802628736681305.jpg

 



NAGRODY ZA HASŁA ZACHĘCAJĄCE DO SEGREGACJI ŚMIECI

          Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na hasło zachęcające do segregacji śmieci organizowanym przez Urząd Miasta w Żywcu. Na konkurs wpłynęło 68 propozycji haseł. Cieszymy się niezmiernie, że hasła kilku uczennic naszej placówki zostały dostrzeżone. Wymyślone przez naszą piątoklasistkę Weronikę Widzyk hasło „Śmieci segregowanie, to pozytywne działanie, więc polski narodzie, pomóż przyrodzie!” zdobyło III miejsce i zostało nagrodzone odtwarzaczem MP3. Pozostałe uczennice w ramach wyróżnienia otrzymały nagrody książkowe: Karolina Maga z klasy IV – „Wszyscy dorośli i dzieci segregują śmieci”, Aleksandra Kupczak – także uczennica klasy IV – „ Segreguj śmieci mój kolego, z tego wyniknie coś dobrego oraz Martyna Stasica z klasy VI – Śmieci segreguję, naturę ratuję.”

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!



ROK SZKOLNY 2013/2014



 

Nasza uczennica „…uczy dorosłych segregować  śmieci”

         Uczniowie naszej szkoły wzięli udział konkursie  „Dzieci – poeci uczą dorosłych segregować śmieci” zorganizowanym przez Zespół Parków Województwa Śląskiego. Miło nam poinformować, że tekst poetycki napisany przez czwartoklasistkę – Weronikę Widzyk został zauważony wśród 180 nadesłanych prac i zajął drugie miejsce.

                                                             Serdecznie gratulujemy



MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY - KANGUR 2014

         W tegorocznej edycji konkursu matematycznego KANGUR 2014 uczniowie z klasy III: Aleksandra Kupczak oraz Dominik Łukańko a także uczennica z klasy IV - Agnieszka Gąsiorek uzyskali wynik dobry.

                                                                                                                                                        Gratulacje

 



"PIOSENKI MOJEJ MAMY"

MAMA – to bardzo ważna osoba w życiu każdego dziecka. Dla nich uczniowie pod kierunkiem pani Stanek przygotowali piosenki i wzięli udział w konkursie muzycznym „ Piosenki Mojej Mamy”, organizowanym przez MCK w Żywcu. Wszyscy zaprezentowali się bardzo ładnie, śpiewali piosenki, które są lubiane przez ich mamy i śpiewali dla Nich. Z naszej szkoły laureatem konkursu został Seweryn Jagosz. Na koncercie laureatów, 26.05.  zaśpiewał i zagrał na akordeonie „ Ballada”. Gratulujemy sukcesu a wszystkim mamom życzymy dużo radości ze swoich pociech.

 



SUKCES SZKOLNEGO TEATRU "KURTYNA"

          Szkolny teatr „Kurtyna” w II pólroczu przygotował pod kierunkiem pani Małgorzaty Kubery i pani Tatiany Witosławskiej – Pernal przedstawienie pt. „Czarna plama”. Zaprezentował je na Powiatowym Festiwalu Artystycznym „Moja Pasja”  zdobywając II miejsce.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

 



TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

        Bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym jest bardzo ważne. W trosce o nie jest organizowany Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku odbył się on 7 kwietnia w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu. Brało w nim udział 30 drużyn ze szkół podstawowych z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowała drużyna przygotowywana przez panią Iwonę Stanek w składzie: Klaudia Maultz, Zofia Kumorek, Krzysztof Widzyk i Jakub Kos. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali test, wykazując się swoją znajomością przepisów ruchu drogowego. Ostatecznie drużyna zajęła 8 miejsce. Udział w turnieju był dla uczniów doświadczeniem zachęcającym do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

 



"KONKURS WIELKANOCNY"

        „Wielkanoc w tradycji naszych przodków”- to tematyka konkursu plastycznego, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Żywcu. Jego celem było rozwijanie zdolności plastycznych oraz zapoznanie się ze zwyczajami wielkanocnymi Żywiecczyzny. Wzięło w nich udział ok.200 uczniów powiatu żywieckiego oraz z Czech. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Bartłomiej Wiewióra, Filip Jarco, Weronika Widzyk, Aleksandra Jeziorska. Uczniowie wysłuchali wiadomości o zwyczajach świątecznych naszego regionu, następnie zaczęli je ilustrować. Powstały piękne prace. Praca Weroniki Widzyk, którą przygotowywała pod kierunkiem pani Iwony Stanek  została wyróżniona. Weronika dostała piękną książkę i dyplom.

         Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 



KONKURS MATEMATYCZNY

            Jak co roku uczniowie brali udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Kangur”. Mamy nadzieję, że nie zabraknie wspaniałych wyników.

 



„ALFIK HUMANISTYCZNY”

  Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Alfik humanistyczny”. Wzorem ubiegłych lat niektórzy zdobyli świetne wyniki.

 Aleksandra Kupczak z klasy III  zajęła 6 miejsce w województwie!

                                                                               Serdecznie gratulujemy!

 



KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 25 lutego 2014 r. na terenie naszej szkoły odbyły się szkolne eliminacje do Miejskiego Konkursu Recytatorskiego.

W kategorii klas I-III zwyciężyli:

I miejsce: Szymon Pinisz

II miejsce:  Zofia Paneth, Aleksandra Kupczak

III miejsce: Milena Kubieniec

W kategorii klas IV-VI odnieśli sukces:

I miejsce: Kamila Łukańko

II miejsce: Natalia Mrózek

III miejsce: Weronika Widzyk

                                                                                                    Serdecznie gratulujemy!!!

 

 



ROK SZKOLNY 2012/2013



 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "GŁOWKOMAT 2013"

W naszej szkole jak co roku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Główkomat 2013” dla uczniów z klas V i VI.

1 miejsce zajęła Wiktoria Wąs z kl. VI,

2 miejsce – Michał Talik z kl. VI,

3 miejsce – Ewa Tomaszek z kl. VI.

Organizatorem konkursu była pani mgr Beata Harężlak.



 

KANGUR MATEMATYCZNY 2013

W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2013” uczennica klasy szóstej Wiktoria Wąs zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!



 

ZESPÓŁ "KURTYNA" NA WOJEWÓDZKIEJ SCENIE

Zespół teatralny „Kurtyna” działający w naszej szkole pod kierunkiem pani Małgorzaty Kubery i Tatiany Witosławskiej-Pernal uczestniczył w Wojewódzkim Przeglądzie Krótkich Przedstawień i Monodramów - XIV Miniatury TEATRALNE. Z powodzeniem zaprezentował on spektakl pt. „Śpiąca królewna”, ponieważ zdobył zaszczytne dla naszej szkoły III miejsce w skali województwa. Uczniowie mieli nie tylko okazję pokazać swe zdolności aktorskie, ale także podziwiać spektakle zrealizowane przez szkoły, pałace oraz domy kultury z całego województwa śląskiego i uczestniczyć w warsztatach teatralnych prowadzonych przez profesjonalistów. Ponadto uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród podczas Koncertu Laureatów, który odbył się dnia 6 czerwca 2013 r. w „Sokolni” w Buczkowicach.

Gratulujemy!



 

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest nadrzędną sprawą. Aby uczyć uczniów bezpiecznych zachowań na drodze istnieje Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa W Ruchu Drogowym. Odbywa się on na każdym szczeblu. 12 kwietnia 2013 r. drużyna z naszej szkoły, którą tworzyli: Dominik Pitry, Maciej Kamiński i Arkadiusz Pernal uczestniczyli w tym turnieju na etapie gminnym i z żywieckich szkół podstawowych zajęli I miejsce. Przeszli tym samym do etapu powiatowego, do którego zakwalifikowało się 13 drużyn ze szkół  podstawowych powiatu żywieckiego. Odbył się on w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu. Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego pisząc test w pierwszej części konkursu. Druga część polegała na sprawdzeniu umiejętności praktycznych, a zatem zdolności kierowania rowerem. Uczniowie jeździli po specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Nad wszystkim czuwali policjanci żywieckiego wydziału ruchu drogowego. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę zajmując ostatecznie III miejsce w etapie powiatowym. Otrzymali puchar, dyplom i nagrody.

Gratulujemy!



 

TEATR "KURTYNA" NA PODIUM

Zespół teatralny „Kurtyna” pod kierunkiem pani Małgorzaty Kubery, pani Tatiany Witosławskiej-Pernal, przy współpracy pani Anety Bindy z powodzeniem zaprezentował  spektakl pt. „ Śpiąca królewna” na Powiatowym Przeglądzie Artystycznym Dzieci i Młodzieży „Moja pasja” zdobywając zaszczytne I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!



 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO „WITRAŻE” DLA KLAS I – VI

I miejsce – Laura Kolonko kl. I

II miejsce – Maria Mikołajczyk kl. III

III miejsce – Weronika Kamińska kl. V

Wyróżnienie – Weronika Widzyk kl. III

Serdecznie gratulujemy!

 



                                                                                                                                                   

„Alfik humanistyczny”

 

      Dnia 19 grudnie na terenie naszej szkoły odbył się XVI Ogólnopolski Konkurs ”Alfik humanistyczny”, w którym uczestniczyło 19 uczniów z klas II-VI.

      W tym roku szkolnym podopieczna Małgorzaty Kubery - Aleksandra Kupczak z klasy II odniosła niebywały sukces - zdobyła I miejsce w województwie uzyskując wynik bardzo dobry.

      W klasie trzeciej najwyższy wynik zdobyła Martyna Dyczkowska, przygotowana przez Jolantę Błachut, w klasie czwartej - Martyna Stasica, wśród piątoklasistów – Kamila Łukańko, a z klasy VI  wynik najlepszy uzyskała Wiktoria Wąs.

                                                                                             Gratulujemy!

 



                                                                                                                                                     

    RECYTATORSKIE ZMAGANIA

 

        Uczennice  naszej szkoły odniosły sukces w Miejskim Konkursie Recytatorskim.

     Zofia Paneth, uczennica klasy II – przygotowana przez Małgorzatę Kuberę - zdobyła wyróżnienie. Z kolei piątoklasistka – Natalia Mrózek – przygotowana przez Tatianę Witosławską-Pernal- zdobyła III miejsce i będzie reprezentować nasze miasto w XV Rejonowym Konkursie Recytatorskim w Bielsku-Białej.

                                                                                   Serdecznie gratulujemy!

 



KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 7 lutego 2013 r. na terenie naszej szkoły odbyły się szkolne eliminacje do Miejskiego Konkursu Recytatorskiego.

W kategorii klas I-III zwyciężyli:

I miejsce: Zofia Paneth

II miejsce Martyna Dyczkowska, Aleksandra Jeziorska

III miejsce: Szymon Pinisz

W kategorii klas IV-VI odnieśli sukces:

I miejsce: Natalia Mrózek

II miejsce: Seweryn Jagosz

III miejsce: Joanna Furtak

W każdej kategorii do kolejnego etapu zakwalifikować się mogą trzy osoby, w związku z tym naszą placówkę na Miejskim Konkursie Recytatorskim będą reprezentować: Zofia Paneth, Martyna Dyczkowska, Aleksandra Jeziorska oraz Natalia Mrózek, Seweryn Jagosz i Joanna Furtak.

Serdecznie gratulujemy!!!



 

FINALISTKA REJONOWYCH ELIMINACJI

Szóstoklasistka – Wiktoria Wąs z sukcesem reprezentowała naszą szkołę w rejonowych eliminacjach Konkursu Języka Polskiego z Elementami Historii. Już 27 lutego weźmie udział w konkursie na szczeblu wojewódzkim!

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!



 

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Uczeń klasy IV - Krzysztof Widzyk i uczennica klasy VI – Wiktoria Wąs – zajęli 13 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z matematyki OLIMPUS - Sesja jesienna 2012 i otrzymali tytuł laureata.

Gratulujemy!



 ROK 2012 ROKIEM JANUSZA KORCZAKA!


PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSOWEJ

            W dniu 06 listopada 2012 roku odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego „PORTRET JANUSZA KORCZAKA”, którego organizatorem był Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 im. Janusza Korczaka w Żywcu pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żywca, Żywieckiej Biblioteki Samorządowej oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Żywcu. Oceny prac dokonała komisja konkursowa w składzie: Helena Kupczak, Alicja Śleziak, Lidia Cader, Małgorzata Pawlik. Przedstawiciele jury brali pod uwagę przede wszystkim zgodność z tematem oraz samodzielność w wykonaniu pracy. Na konkurs wpłynęło 198 prac z 13 SZKÓŁ POWIATU ŻYWIECKIEGO. Komisja postanowiła nagrodzić i wyróżnić autorów następujących prac:

W kategorii klas I – III:

I miejsce:

EMILIA KAMIŃSKA KLASA III, SZKOŁA PODSTAWOWA W PRZYBOROWIE,

FILIP JARCO KLASA II, ZSP NR 1 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W ŻYWCU,

II miejsce:

MAJA KOCOŃ KLASA II, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W ŻYWCU,

KAROLINA MAGA KLASA II, ZSP NR 1 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W ŻYWCU,

III miejsce:

WERONIKA RZESZÓTKO KLASA III, SZKOŁA PODSTAWOWA STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH W RYCHWAŁDKU,

LAURA KOLANKO KLASA I, ZSP NR 1 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W ŻYWCU,

SEBASTIAN GOC KLASA II, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W ŻYWCU,

ALEKSANDRA JEZIORSKA KLASA III, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W ŻYWCU.

Wyróżnienia:

PAULINA KANIA KLASA III, SZKOŁA PODSTAWOWA W PRZYBOROWIE,

GABRIELA SANETRA KLASA II, ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 2 W ŻYWCU,

MARIA MIKOŁAJCZYK KLASA III, ZSP NR 1 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W ŻYWCU.

MAJA TOMASZEK KLASA III, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W ŻYWCU,

MARTA STAWASZEK KLASA III, SZKOŁA PODSTAWOWA W TRZEBINI,

NIKOLA SZURAN KLASA II, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 W ŻYWCU.

Wyróżnienie specjalne:

SZYMON WĘGLIŃSKI KLASA II, ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 2 W ŻYWCU,

MARTYNA BUŁACZYŃSKA KLASA II, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W ŻYWCU,

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce:

JULIA KUDZIA KLASA V, ZS - SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W RYCHWAŁDZIE,

II miejsce:

KATARZYNA MAZUR KLASA VI, ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 7 W PRZYBOROWIE,

NATALIA DUŚ KLASA V, ZSP NR 1 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W ŻYWCU.

III miejsce:

JOWITA MAŁYSIAK KLASA IV A, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W GILOWICACH,

ANNA GOŁUCH KLASAVI, ZSP NR 1 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W ŻYWCU.

Wyróżnienia:

KINGA KUBICA KLASA IV, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W ŻYWCU,

WIKTORIA WĄS KLASA VI, ZSP NR 1 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W ŻYWCU,

EMILIA GÓRNA KLASA V, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W GILOWICACH,

ZOFIA KUMOREK KLASA IV, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W ŻYWCU.

 


PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSOWEJ

         W dniu 06 listopada 2012 roku odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu poetyckiego inspirowanego pracą i twórczością Janusza Korczaka, którego organizatorem był Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 im. Janusza Korczaka w Żywcu pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żywca, Żywieckiej Biblioteki Samorządowej oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Żywcu. Oceny prac dokonała komisja konkursowa w składzie: Helena Kupczak, Alicja Śleziak, Lidia Cader, Małgorzata Pawlik. Przedstawiciele jury brali pod uwagę przede wszystkim zgodność z tematem oraz samodzielność. Na konkurs wpłynęło 78 wierszy z 13 SZKÓŁ POWIATU ŻYWIECKIEGO. Komisja postanowiła nagrodzić i wyróżnić autorów następujących prac:

W kategorii klas III - IV:

I miejsce:

WERONIKA WIDZYK KLASA III, ZSP NR 1 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W ŻYWCU,

II miejsce:

AGNIESZKA MĘDRALA KLASA IV, SZKOŁA PODSTAWOWA IM. STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO W ŻYWCU,

III miejsce:

MARTYNA DYCZKOWSKA KLASA III, ZSP NR 1 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W ŻYWCU,

Wyróżnienie:

JULIA KANIA KLASA IV, SZKOŁA PODSTAWOWA IM. STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO W ŻYWCU,

W kategorii klas V - VI:

I miejsce:

KAROL SOWA KLASA VI, SZKOŁA PODSTAWOWA IM. STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO W ŻYWCU,

ZUZANNA JURA KLASA VI, SZKOŁA PODSTAWOWA STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH W RYCHWAŁDKU,

II miejsce:

NATALIA MAGIERA KLASA V, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W GILOWICACH,

III miejsce:

SZYMON MĘDRALA KLASA VI, SZKOŁA PODSTAWOWA IM. STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO W ŻYWCU,

Wyróżnienia:

KAJETAN WIŚNIOWSKI KLASA VI, SZKOŁA PODSTAWOWA IM. STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO W ŻYWCU,

DARIA KOLANKO KLASA V, ZS - SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W RYCHWAŁDZIE,

JULIA WÓJCIK KLASA VI A, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W GILOWICACH,

ARTUR BĄK KLASA VI A, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W GILOWICACH.

 

         Z dorobku Korczaka czerpią kolejne pokolenia pedagogów i mądrych rodziców. Jego postać i praca znana jest na całym świecie. To jego myśli stanowiły podwaliny pod polską inicjatywę, jaką było stworzenie i uchwalenie Konwencji Praw Dziecka.

Nauczycielom, opiekunom i uczniom serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie, angażowanie się w propagowanie idei Korczakowskiej, która właśnie dzięki takim działaniom nigdy nie odejdzie w zapomnienie.

 


 

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

„PORTRET JANUSZA KORCZAKA.”


Cele:
- zainteresowanie osobą i twórczością Janusza Korczaka,
- rozwijanie wyobraźni oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży,
- poznanie różnorodnych technik plastycznych.

Organizator: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 im. Janusza Korczaka w Żywcu.
Honorowy patronat sprawuje: Burmistrz Miasta Żywca, Żywiecka Biblioteka Samorządowa  oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Żywcu.

Uczestnicy: uczniowie klas I-VI szkół podstawowych powiatu żywieckiego oraz placówek partnerskich.
Tematem konkursu jest portret Janusza Korczaka (z różnych okresów życia). Inspiracją do powstawania pracy niech będą  pozycje literackie jego autorstwa, pomniki poświęcone jego pamięci oraz złote myśli. Z dorobku Korczaka czerpią kolejne pokolenia pedagogów i mądrych rodziców. Jego postać i praca znana jest na całym świecie. To jego myśli stanowiły podwaliny pod polską inicjatywę, jaką było stworzenie i uchwalenie Konwencji Praw Dziecka.
Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III i klas IV-VI.

 Kryteria oceny prac konkursowych:
- zgodność z tematem,
- walory artystyczne,
- kompozycja i oryginalność,
- warsztat pracy, swoboda posługiwania się wybranymi technikami.
Skład jury: pracownicy Żywieckiej Biblioteki Samorządowej, ZNP w Żywcu oraz ZSP nr 1 w Żywcu.
Technika wykonania prac: rysunek kredką, tuszem, węglem, malarstwo na papierze, collage (kolaż), witraż, wydzieranka - do wyboru przez uczestnika konkursu. Format A4 lub A3.
Ilość prac oddanych na konkurs dowolna.
Do każdej pracy powinny być dołączone następujące informacje : imię i nazwisko, klasa, adres szkoły, telefon kontaktowy, imię i nazwisko nauczyciela-opiekuna.

Bardzo prosimy o nadsyłanie prac do 05.11.2012 r. na adres Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żywcu ul. Moszczanicka 26, 34-300 Żywiec z dopiskiem konkurs „Portret Janusza Korczaka.” Prace można dostarczać osobiście do siedziby Żywieckiej Biblioteki Samorządowej mieszczącej się przy ul. Kościuszki 5. Uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań odbędzie się w listopadzie 2012 r. Wyniki konkursu oraz szczegóły związane z otwarciem wystawy i rozdaniem nagród zostaną umieszczone na stronie internetowej organizatora  – http://zsp1zywiec.edupage.org
Prace nie będą odsyłane, przechodzą na własność organizatora. Szczegółowych informacji udziela organizator.

 


 

REGULAMIN KONKURSU POETYCKIEGO INSPIROWANEGO

PRACĄ I TWÓRCZOŚCIĄ JANUSZA KORCZAKA.


Cele:
- popularyzacja twórczości i osoby Janusza Korczaka-patrona 2012 roku,
- podkreślenie roli i rangi twórczości poetyckiej w literaturze i życiu,
- rozbudzanie talentów wśród dzieci i młodzieży,

Organizator: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 im. Janusza Korczaka w Żywcu.

Honorowy patronat sprawuje: Burmistrz Miasta Żywca, Żywiecka Biblioteka Samorządowa  oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Żywcu.

Uczestnicy:
uczniowie klas III-VI szkół podstawowych powiatu żywieckiego oraz placówek partnerskich.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie napisać wiersz inspirowany pracą i twórczością Janusza Korczaka. Forma prac jest dowolna. Nadesłane utwory nie mogą być wcześniej publikowane (także w Internecie) i nagradzane w innych konkursach. Nadesłanie prac oznacza jednocześnie zgodę autora na nieodpłatne wykorzystanie ich w formie publikacji pokonkursowych.
Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas III-IV i klas V-VI.

Kryteria oceny prac konkursowych:
- zgodność z tematem,

- walory artystyczne, oryginalność,

- dbałość o piękno języka.

Skład jury: pracownicy: Żywieckiej Biblioteki Samorządowej, ZNP w Żywcu oraz ZSP nr 1 w Żywcu.

 

Do każdej pracy powinny być dołączone następujące informacje:
- imię i nazwisko autora lub pseudonim, klasa, adres szkoły, telefon kontaktowy,
  imię i nazwisko nauczyciela-opiekuna.

Bardzo prosimy o nadsyłanie prac do 05.11.2012 r. na adres Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żywcu ul. Moszczanicka 26, 34-300 Żywiec z dopiskiem konkurs „ KONKURS POETYCKI.” Prace można dostarczać osobiście do siedziby Żywieckiej Biblioteki Samorządowej mieszczącej się przy ul. Kościuszki 5. Uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań odbędzie się w listopadzie 2012 r. Wyniki konkursu oraz szczegóły związane z otwarciem wystawy i rozdaniem nagród zostaną umieszczone na stronie internetowej organizatora  – http://zsp1zywiec.edupage.org  Szczegółowych informacji udziela organizator. 

 



ROK SZKOLNY 2011/2012



 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "GŁOWKOMAT 2012"

W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Główkomat 2012” dla uczniów z klas V i VI.

1 miejsce zajął Bartosz Mikołajczyk z kl. VI,

2 miejsce – Michał Rodak z kl. VI,

3 miejsce – Wiktoria Wąs z kl. V,

wyróżnienia zdobyły: Marta Paneth z kl. VI i Weronika Basta z kl. VI.

Organizatorem konkursu była pani mgr Beata Harężlak.



 

KANGUR MATEMATYCZNY 2012

W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2012” uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia:

  • w kategorii Żaczek: Agnieszka Gąsiorek  i Martyna Dyczkowska, uczennice kl. II,
  • w kategorii Maluch: Zofia Kumorek i Seweryn Jagosz, uczniowie kl. III,
  • w kategorii Beniamin: Bartosz Mikołajczyk, uczeń kl. VI.

Gratulujemy!



 

KONKURS "MATEMATYCZNE ZMAGANIA"

13 kwietnia 2012 r. 4 uczniów z klasy VI reprezentowało naszą szkołę w III Konkursie „Matematyczne zmagania” o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Żywcu. Wzięło w nim udział 36 uczniów ze szkół podstawowych z miasta Żywca i okolicznych gmin. Uczeń naszej szkoły Bartosz Mikołajczyk w punktacji indywidualnej zajął I miejsce.

Więcej na www.gimnazjum.org.pl

Gratulujemy!



 

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Uczennica klasy V – Wiktoria Wąs – zajęła 10 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z matematyki OLIMPUS - Sesja zimowa.

Gratulujemy!



 

        KONKURS EKOLOGICZNO - KRAJOZNAWCZY 2012

         Uczniowie naszej placówki aktywnie uczestniczyli w Żywieckim Konkursie Ekologiczno-Krajoznawczym 2012 „Mały turysta – las i rzeka czysta”.

W konkursie fotograficznym I miejsce zdobył uczeń klasy V – Arkadiusz Pernal.

W konkursie plastycznym w kategorii klas I-III:

I miejsce - Weronika Widzyk /klasa II/

II miejsce - Szymon Pinisz /klasa I/

III miejsce - Maria Mikołajczyk /klasa II/

SERDECZNIE GRATULUJEMY

 



 

SUKCES NASZEGO UCZNIA

          Piątoklasista – Arkadiusz Pernal – zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim „Kościół moim domem” , promującym rodzime miejsca kultu i zabytki sztuki sakralnej. Konkurs zorganizowała Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej wraz z „Gościem Niedzielnym Bielsko-Żywieckim” oraz redakcją radia diecezjalnego „Anioł Beskidów”.

 



            

SUKCES SZKOLNEGO ZESPOŁU TEATRALNEGO "KURTYNA"

           Zespół teatralny "KURTYNA" działający pod kierunkiem Małgorzaty Kubery i Tatiany Witosławskiej - Pernal zdobył III miejsce na Powiatowym Festiwalu Artystycznym Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

 



 

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

               Nasza czwartoklasistka - Natalia Mrózek - zdobyła III miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim w Żywcu.

Serdecznie gratulujemy !

 



 

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

         Dnia 23 lutego na terenie naszej szkoły odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów, w którym uczestniczyło aż 36 uczniów. Po przesłuchaniu komisja przyznała następujące miejsca:

W kategorii klas I - III:

      I miejsce: Szymon Pinisz / klasa I/

      II miejsce: ZofiaPaneth / klasa I/

      III miejsce: Martyna Dyczkowska / klasa III/

W kategorii klas IV - VI:

      I miejsce: Joanna Furtak / klasa IV/, Katarzyna Rybarska / klasa VI/

      II miejsce: Natalia Mrózek / klasa IV/

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie!

         Laureaci etapu szkolnego będą reprezentować naszą placówkę na eliminacjach miejskich, które odbędą się 14 marca 2012 roku w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu.

Organizatorem konkursu była pani Tatiana Witosławska - Pernal

 



 

SUKCES NASZEGO UCZNIA

         Uczeń klasy VI - Bartłomiej Mikołajczyk - zakwalifikował się do etapu rejonowego, a następnie do etapu wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z Elementami Historii. Serdecznie gratulujemy i bardzo cieszymy się z sukcesu szóstoklasisty.

 



 

KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

          W konkursie wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły.

         WYNIKI  KONKURSU:

     I miejsce       Jeremiasz, Weronika i Jakub Kamińscy

    II miejsce      Szymon Pinisz

    III miejsce    Weronika i Krzysztof  Widzyk

         Organizatorem konkursu była pani mgr Anna Paneth

 



 

KONKURS PLASTYCZNY "WŚRÓD NOCNEJ CISZY..."

        Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Żywiecką Bibliotekę Samorządową "Wśród nocnej ciszy...".

        WYNIKI KONKURSU:

   I miejsce           Zofia Paneth z kl. I - opiekun mgr Małgorzata Kubera

   II miejsce          Martyna Dyczkowska z kl. II - opiekun mgr Jolanta Błachut

                             Weronika Widzyk z kl. II  - opiekun mgr Jolanta Błachut

   III miejsce         Maria MIkołajczyk z kl. II  - opiekun mgr Jolanta Błachut

   wyróżnienie         Karolina Maga z kl. I - opiekun mgr Małgorzata Kubera

                             Martyna Czaniecka z kl. III - opiekun mgr Jolanta Sanetra

 



ROK SZKOLNY 2010/2011



KONKURS PLASTYCZNY „FRUWAJĄCE ANIOŁY”

        W grudniu w naszej szkole za sprawą konkursu rozfruwały się anioły. Na początku było ich pełno w  salach lekcyjnych, w przedszkolu i w domach uczniów  gdzie powstawały. Następnie pojawiły się na korytarzu szkolnym. Rozsiadły się tam wygodnie aby je oglądać, podziwiać, zadumać się nad ich losem a potem może także nad swoim.

Postać Anioła w okresie świątecznym jest obecna przy żłóbku, w kolędach, jako ozdoba oraz jako opiekun każdego z nas. Dlatego Jemu poświęciliśmy trochę naszego czasu i uwagi.

         A teraz fakty. Na konkurs oddano 70 prac w trzech grupach wiekowych:

- przedszkole

- dzieci młodsze – klasy I – III

- dzieci starsze – klasy IV – VI

 Oto wyniki:

Przedszkole

          I miejsce        Patrycja Foryś

          II miejsce       Wiktoria Jasek

         III miejsce     Oliwier  Bołdyzer

Klasy I  -  III

           I  miejsce        Seweryn Jagosz

                                    Jakub Kos

                                    Weronika Kamińska

         II  miejsce        Weronika Widzyk

                                    Kamila Łukańko

        III  miejsce         Amelia Kastelik

Klasy  IV – VI

        I  miejsce           Paweł Jakubiec

        II  miejsce         Kacper Szczotka

                                  Adrian Pernal

                                  Dominik Pitry

      III  miejsce        Łucja Kapała

                                 Anna Danielska

                                 Karolina Danielska             

Niech Anioły czuwają w naszej szkole przez cały rok.

         Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Jolancie Sanetrze oraz księdzu proboszczowi Edwardowi Lorancowi za ufundowanie pięknych nagród.

Konkurs przygotowała pani Iwona Stanek i Agnieszka Pietraszko

  



 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „KORCZAK DZIECIOM”.

Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych:

Klasy  I – III (nadesłano 80 prac)

I miejsce

PATRYCJA GALICA, SP nr 5 w Zakopanem – opiekun Anna Stawarz,

ESTERA HRYNKO, SP nr 1 w Żywcu – opiekun Dorota Figura,

 

II miejsce

KAROLINA BIEL , SP nr 1 w Żywcu – opiekun Dorota Figura,

MARTYNA GRYGA, SP nr 3 w Żywcu – opiekun Jadwiga Waluś,

 

III miejsce

WOJCIECH POLOK, SP nr 3 w Cieszynie – opiekun Beata Dutkiewicz,

NATALIA DZIADEK, SP nr 3 w Cieszynie – opiekun Beata Dutkiewicz,

IWO MAJEWSKI, SP nr 1 w Żywcu – opiekun Dorota Figura,

 

WYRÓŻNIENIA

PAULINA KALETA, SP nr 5 w Zakopanem – opiekun Anna Stawarz,

ANDRZEJ POLAK, SP nr 5 w Zakopanem – opiekun Anna Stawarz,

ANNA BŁOŃSKA, SP nr 5 w Zakopanem – opiekun Anna Stawarz,

JUSTYNA MACURA, nr 3 w Cieszynie – opiekun Beata Dutkiewicz,

NATALIA JANIK, SP nr 1 w Żywcu – opiekun Dorota Figura,

WOJCIECH BORAK, SP nr 1 w Żywcu – opiekun Dorota Figura,

ALEKSANDRA JURA, SP nr 1 w Żywcu – opiekun Dorota Figura,

KLAUDIA TOMCZYK, SP nr 1 w Żywcu – opiekun Dorota Figura,

MARTYNA NOSALIK, SP nr 3 w Żywcu – opiekun Jadwiga Waluś,

PIOTR PUCHACZ, SP nr 3 w Żywcu – opiekun Jadwiga Waluś,

WERONIKA KAMIŃSKA, ZSP nr 1 w Żywcu – opiekun Małgorzata Kubera,

KRZYSZTOF NOWAK, Klub Środowiskowy „Papiernik” – opiekun Urszula Moczek.

 

Klasy IV – VI (nadesłano 36 prac)

I miejsce

KLAUDIA KUCZYŃSKA, SP nr 9 w Żywcu – opiekun Barbara Karaś,

MACIEJ KAMIŃSKI, ZSP nr 1 w Żywcu – opiekun Iwona Stanek,

 

II miejsce

LUCYNA KLIMAS, SP nr 1 w Żywcu – opiekun Monika Kałuża,

PAULINA LESISZ, SP nr 5 w Zakopanem – opiekun Anna Stawarz,

KINGA KORCZAK, ZSP nr 1 w Żywcu – opiekun Iwona Stanek,

 

III miejsce

ALEKSANDRA KUPCZAK, SP nr 9 w Żywcu – opiekun Barbara Karaś,

OLIWIA GUZIAK, SP nr 5 w Zakopanem – opiekun Anna Stawarz,

ANNA GOŁUCH, ZSP nr 1 w Żywcu – opiekun Iwona Stanek,

 

WYRÓŻNIENIA

KLAUDIA MUZYK, SP nr 5 w Zakopanem – opiekun Anna Stawarz,

ANNA DZIEDZINA, SP nr 5 w Zakopanem – opiekun Anna Stawarz,

DOMINIK LEŚNIAK, SP nr 1 w Żywcu – opiekun Aldona Sapeta, Monika Kałuża,

ŁUCJA KAPAŁA, ZSP nr 1 w Żywcu – opiekun Iwona Stanek,

WIKTORIA WĄS, ZSP nr 1 w Żywcu – opiekun Iwona Stanek,

DAWID STERNAL, ZSP nr 1 w Żywcu – opiekun Iwona Stanek.

 

 

Przedszkole (nadesłano 14 prac)

I miejsce

WIKTOR KAPAŁA, 6 lat, Przedszkole nr 9 w Żywcu – opiekun Barbara Zabrzeska,

 

II miejsce

NATALIA WALASZEK, 6 lat, Przedszkole nr 2 w Żywcu – opiekun Barbara Kanik,

 

III miejsce

BARTŁOMIEJ CIEŃCIAKA, 6 lat, Klub Środowiskowy „Papiernik” – opiekun Urszula Moczek,

 

WYRÓŻNIENIA

GABRIELA WAWOK, 4 lata, Przedszkole nr 8 w Żywcu – opiekun Danuta Świderska,

IZABELA WAWOK, 5 lat, Przedszkole nr 1 w Żywcu – opiekun B. Pułka,

SZYMON PINISZ, 6 lat, Przedszkole nr 9 w Żywcu – opiekun Agnieszka Stopka,

JAKUB KUSZNIEREWICZ, 6 lat, Przedszkole nr 9 w Żywcu – opiekun Barbara Zabrzeska,

WIESŁAW CADER, 6 lat, Przedszkole nr 11 w Żywcu – opiekun Ewa Mrowiec.

 

 

WYNIKI KONKURSU MULTIMEDIALNEGO „POSTAĆ STAREGO DOKTORA”

(nadesłano 10 prac)

I miejsce

MARTA  PANETH,  kl. 5, ZSP  nr 1 w Żywcu – opiekun Beata Siwek

 

II miejsce

SEBASTIAN FIGURA, kl. 6, SP nr 1 w Żywcu – opiekun  Mirosława Plata

 

III miejsce

ŁUCJA KAPAŁA,  kl. 5, ZSP 1 w Żywcu – opiekun Beata Siwek

 

WYRÓŻNIENIA

PATRYK SALACHNA, kl. 6, SP nr 1 w Żywcu – opiekun  Mirosława Plata

ANETA SZEWCZYK, kl. 6, SP nr 1 w Żywcu – opiekun  Agata Zontek

KATARZYNA TOMASZEK, kl. 5, ZSP  nr 1 w Żywcu – opiekun Beata Siwek

 

 



 

 

Regulamin konkursu plastycznego
„Janusz Korczak dzieciom.”


              Serdecznie zapraszamy przedszkolaków i uczniów klas I-VI szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym  poświęconym twórczości Janusza Korczaka.
Cele:
- rozwijanie zainteresowań twórczością Janusza Korczaka,
- rozwijanie wyobraźni dzieci i młodzieży oraz uzdolnień plastycznych,
- poznanie technik plastycznych.

Organizator: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Żywcu
Honorowy patronat sprawuje: Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor, Żywiecka Biblioteka Samorządowa w Żywcu oraz Miejskie Centrum Kultury

Uczestnicy: uczniowie klas I-VI żywieckich szkół podstawowych oraz placówek partnerskich

Tematem konkursu jest ilustracja do wybranej książki Janusza Korczaka.
Inspiracją do powstawania prac będą  pozycje literackie:
„Król Maciuś I”
„Król Maciuś na wyspie bezludnej”
„Kajtuś czarodziej” lub inne wybrane z dorobku pisarza.
Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:
uczniowie klas I-III i klas IV-VI.

Kryteria oceny prac konkursowych:

- zgodność z tematem,

- walory artystyczne,

- kompozycja i oryginalność,

- warsztat pracy, swoboda posługiwania się wybranymi technikami.

Skład jury: pracownicy ZSP nr1w Żywcu, Żywieckiej Biblioteki Samorządowej oraz Miejskiego Centrum Kultury

Technika wykonania prac: rysunek kredką, tuszem, węglem, malarstwo

na papierze, collage (kolaż), witraż, wydzieranka - do wyboru przez uczestnika konkursu.
Prace powinny być wykonane w formacie A4lub A3.
Ilość prac oddanych na konkurs dowolna.
Do każdej pracy powinny być dołączone następujące informacje : imię i nazwisko, klasa, adres szkoły, telefon kontaktowy, imię i nazwisko nauczyciela-opiekuna.

Bardzo prosimy o nadsyłanie prac do 31.10.2010r. na adres Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1w Żywcu ul. Moszczanicka 26, 34-300Żywiec z dopiskiem konkurs „Janusz Korczak dzieciom.” Prace można dostarczać osobiście do siedziby Żywieckiej Biblioteki Samorządowej mieszczącej się przy ul. Kościuszki 5. Uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań odbędzie się w listopadzie 2010r. Wyniki konkursu oraz szczegóły związane z otwarciem wystawy i rozdaniem nagród zostaną umieszczone na stronie internetowej organizatora  – http://zsp1zywiec.edupage.org


Prace nie będą odsyłane. Można będzie je odbierać do końca grudnia 2010r. po tym terminie przechodzą na własność organizatora. Szczegółowych informacji udziela organizator.

 



 

REGULAMIN KONKURSU MULTIMEDIALNEGO

„POSTAĆ STAREGO DOKTORA”

 

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VI szkół podstawowych do udziału w konkursie na prezentację multimedialną poświęconą życiu i działalności Janusza Korczaka.

 

ORGANIZATOR KONKURSU:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żywcu,
Honorowy patronat sprawują: Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor, Żywiecka Biblioteka Samorządowa i Miejskie Centrum Kultury

 

CELE KONKURSU:

  • kształcenie postawy zrozumienia i tolerancji w oparciu o myśl pedagogiczno-wychowawczą Janusza Korczaka,
  • poznanie faktów z życia i pracy wybitnego pedagoga walczącego o prawa dziecka,
  • rozwijanie wiedzy na temat programów komputerowych służących do przygotowywania

             prezentacji multimedialnych,

  • doskonalenie umiejętności pracy na komputerze z wykorzystaniem multimediów,
  • kształcenie umiejętności wyszukiwania informacji z rożnych źródeł (Internet,

prasa, książki, programy komputerowe, encyklopedie multimedialne),

  • rozwijanie umiejętności posługiwania się technikami informacyjnymi w praktycznym działaniu,
  • motywowanie do twórczej pracy.

 

ZASADY UCZESTNICTWA:

Uczestnicy: uczniowie szkół podstawowych,

Tematyka: życie i działalność Janusza Korczaka,

Forma: wykonanie prezentacji multimedialnej przy pomocy programu Microsoft Office Power Point lub OpenOffice.org Impress maksymalnie składającej się z 15slajdów.  
Nośnik płyta CD/DVD. Do prac należy dołączyć informacje: imię i nazwisko ucznia, klasę
i adres szkoły, imię i nazwisko opiekuna.

 

KRYTERIA OCENY PRAC KONKURSOWYCH:

  • oryginalne opracowanie tematu,
  • spójność, poprawność, przejrzystość merytoryczna,
  • podanie materiałów źródłowych wykorzystanych informacji
  • estetyka pracy – ilustracje, animacje, kolorystyka,
  • stopień skomplikowania używanych narzędzi,
  • poprawność stosowanych technik informatycznych,

 

SKŁAD JURY: Pracownicy ZSP NR 1w Żywcu, Żywieckiej Biblioteki Samorządowej oraz Miejskiego Centrum Kultury

 

PRZEBIEG KONKURSU.

Bardzo prosimy o nadsyłanie prac do 31.10.2010r. na adres Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1w Żywcu ul. Moszczanicka 26, 34-300Żywiec z dopiskiem konkurs „Postać Starego Doktora” Prace można dostarczać osobiście do siedziby Żywieckiej Biblioteki Samorządowej mieszczącej się przy ul. Kościuszki 5. Uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród, dyplomów
i podziękowań planujemy w listopadzie
2010r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1
w Żywcu. Wyniki konkursu oraz szczegóły związane z otwarciem wystawy i rozdaniem nagród zostaną umieszczone na stronie internetowej organizatora – http://zsp1zywiec.edupage.org


Prace nie będą odsyłane. Można będzie je odbierać do końca grudnia 2010 r. po tym terminie przechodzą na własność organizatora. Szczegółowych informacji udziela organizator.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 Szkoła Podstawowa Nr 6 Przedszkole Nr 12 im. J. Korczaka w Żywcu
    ul. Moszczanicka 26, 34-300 Żywiec
  • 33 865 21 97

Galeria zdjęć